Xenoblade Chronicles 2, ilk haftasında ne kadar sattı?

Xenoblade Chronicles 2, ilk haftasında ne kadar sattı?

Furkan Güler
Furkan Güler 24.01.2018 - 14:17
Oyunun satışları türüne göre gayet iyi.

Xenoblade Chronicles'in serisinin yeni oyunu Xenoblade Chronicles 2, geride bıraktığımız 1 Aralık 2017 tarihinde oyuncuların karşısına çıktı. JRYO türünün önemli örneklerinden olan Xenoblade Chronicles 2, benzersiz hikayesi ve devamlı gelişen oynanış dinamikleri sayesinde oyuncuları saatlerce başına bağlayabiliyor. Şimdi ise oyunun ilk haftasında ne kadar sattığı VGchartz tarafından açıklandı. Paylaşılan bilgilere göre Xenoblade Chronicles 2 ilk haftasında 437,116 adet satmayı başarmış. Bölgelere geçtiğimizde ise oyunun en çok Amerika Birleşik Devletleri'nde sattığı belirtiliyor. Oyun, yüzde 36 ile birinci olan Amerika Birleşik Devletleri'nde 159,477 adet kopya satılmış. Onun arkasından ise yüzde 31 ile Avrupa geliyor. 134,463 adet Xenoblade Chronicles 2 satılan Avrupa'nın arkasından tahmin edebileceğiniz üzere yüzde 23 ile Japonya bölgesi geliyor. Japonya'da ise oyun 100,280 adet satış rakamına ulaşmış.

Xenoblade Chronicles 2'nin satışları hiç fena değil

Genel olarak Xenoblade Chronicles 2'nin iyi sattığını söyleyebiliriz. Hali hazırda JRYO türü artık pek satmadığından, bu türe ait oyunlar satışlarda pek fazla başarılı olamıyorlar. Yine de bu türe ait oyunları daha fazla görmek istiyoruz. Keza JRYO türü, genel olarak RYO türüne ait bir hava katıyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 15.01.2021 17:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×