Xfire, Nintendo ile pazarlıkta mı?

Sami Türk
Sami Türk 3.06.2010 - 12:31
Xfire, Nintendo ile pazarlıkta mı?

Gamasutra ile yaptığı bir mülakatta Xfire yöneticisi "Mike Cassidy", Instant Messenger ve sunucu araçları meselelerindeki son durumu dile getirdi. Gerçi Sony, Xfire teknolojisini çevrimiçi oyunlar için kullanacağını duyurmuştu fakat halihazırda "Untold Legends: Dark Kingdom" bu hizmeti resmi olarak destekleyen tek oyun. Cassidy, tüm PS3 oyunlarının bu hizmeti kullanmadığına üzüldüğünü belirtirken yakında yenilerinin geleceğini vaad etti.

Micrososft’un yakında Vista’ya da dahil edeceği ve böylelikle Xfire’nin sahasında at koşturacağı Live-Service’e de değinen Cassidy, birçok insanın kendilerindeki gibi işlevselliği olan bir hizmet ücretsiz sunulduğu takdirde "Gold Account" edineceğini düşündüğünü söyledi.

Cassidy geçtiğimiz sene başka bir konsol üreticisiyle görüştüklerini ima etmişti. Microsoft kendi servisini kurup çalıştırdığına göre aslında sadece Kyoto’daki bir şirket geriye kalıyor. Nintendo ile pazarlık yapıldı mı sorusunda Cassady’nin cevabı ise şu oldu: “Bekleyin, görün!”

Burada şayet sınırsızcasına iyimser bir ifade söz konusu değilse Wii sahiplerinin de –Friend Codes’e rağmen- bir gün kapsamlı bir arkadaş/oyun tarayıcısı elde edeceklerine dair umut var demektir.

Kaynağa ulaşmak için tıklayınız.


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2021 07:48
Kalan Karakter : 300 Gönder
Xfire, Nintendo ile pazarlıkta mı?

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×