Xiaomi, akıllı telefon satışlarında Samsung'dan tahtı aldı

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 10.08.2021 - 20:37
Xiaomi, Temmuz 2021'de Samsung'u akıllı telefon satışlarında geride bırakarak, ilk defa en çok satan akıllı telefon markası haline geldi.

Xiaomi, akıllı telefon satışlarında 2021'in ikinci çeyreğine doğru Apple'ı geride bırakıp dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon satıcısı unvanını almasının ardından, Temmuz 2021'de Samsung'u da devirerek, ilk kez dünyanın en büyük akıllı telefon satıcısı haline geldi. Counterpoint Research'ın Temmuz 2021 raporlarına göre; Xiaomi, küresel pazarın %17,1'ini oluşturarak birinci haline gelirken, Samsung ise %15,7 ile ikinci sırada yer aldı. Apple ise %14,3 ile üçüncülüğünü korudu.

Xiaomi, akıllı telefon satışlarında Samsung'dan tahtı aldı

Counterpoint, Xiaomi'nin pazar payının aylık baz olarak %26 büyüdüğünü belirtiyor. Counterpoint araştırma direktörü Tarun Pathak ise bunun nedenini şu şekilde açıklıyor; ''Huawei'nin düşüşünün başlamasından bu yana, Xiaomi bu düşüşün yarattığı boşluğu doldurmak için tutarlı ve agresif çabalar sarf ediyor. OEM, Huawei ve Honor'un Çin, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika gibi eski pazarlarında genişlemeye devam ediyor.''

Xiaomi, akıllı telefon satışlarında Samsung'dan tahtı aldı

Yaşanmış olan bu son olaylardan dolayı Samsung hiç memnun görünmüyor. Counterpoint'in raporunda, Samsung'un sorunlarının geçici olduğu ve ilerleyen zamanlarda tahtını geri alacağı belirtiliyor. Güney Koreli bir internet sitesi olan Elec'den yayımlanan bir rapora göreyse, Samsung Electronics'in kendi içerisinde çeşitli düzenlemelere gitmekte olduğu belirtilmiş.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 11:01
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.08.2021 22:29
Şayomi nasıl telefon iyi mi?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.08.2021 09:02
Bir güncelleme ile taş gibi telefonumu kullanılmaz hala getirmişti samsung. Şarjın %40-50 de bir anda bitmesi, kameranın bulanıklaşması, gelen çağrının görünmemesi ekranda vs. Bir daha yakınından geçmem samsungun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Xiaomi, akıllı telefon satışlarında Samsung'dan tahtı aldı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×