Yahoo, müzik işine de el attı

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Yahoo, müzik işine de el attı
Dünyanın en büyük arama motorlarından ve internet portallarından Yahoo, müzik indirebileceğimiz bir servis açtı. Üyelik sistemiyle çalışacak sistemde 1 milyon şarkılık bir arşiv bulunuyor. Limitsiz müzik dosyası indirebilmek için aylık 6.99 dolar ödemeniz yeterli. Yıllık olarak üye olmak isteyenlerin ise, 60 dolar ödemesi gerekecek. "Yahoo Music Unlimited" adı verilen site de, diğer müzik indirme sitelerine(Napster ve iTunes) oranla bir fark var. Yahoo'da ücretini ödemenize karşın, indirdiğiniz müzik dosyalarının sahibi olamıyorsunuz. Aksine kiralamış oluyorsunuz. Böylelikle indirdiğiniz dosyalar, süresi dolduklarında çalınamıyor. Tabii bu süre içinde "Yahoo Music Unlimited" üyeliğinizi kapatmadıysanız, tekrar kiralayabiliyorsunuz. Böylelikle Yahoo, rakiplerine karşı önemli bir avantaj kazanmış oldu. Bakalım Google'ın bu hamleye karşılığı nasıl olacak?
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2023 22:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
Yahoo, müzik işine de el attı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×