Yahoo, müzik işine de el attı

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Yahoo, müzik işine de el attı
Dünyanın en büyük arama motorlarından ve internet portallarından Yahoo, müzik indirebileceğimiz bir servis açtı. Üyelik sistemiyle çalışacak sistemde 1 milyon şarkılık bir arşiv bulunuyor. Limitsiz müzik dosyası indirebilmek için aylık 6.99 dolar ödemeniz yeterli. Yıllık olarak üye olmak isteyenlerin ise, 60 dolar ödemesi gerekecek. "Yahoo Music Unlimited" adı verilen site de, diğer müzik indirme sitelerine(Napster ve iTunes) oranla bir fark var. Yahoo'da ücretini ödemenize karşın, indirdiğiniz müzik dosyalarının sahibi olamıyorsunuz. Aksine kiralamış oluyorsunuz. Böylelikle indirdiğiniz dosyalar, süresi dolduklarında çalınamıyor. Tabii bu süre içinde "Yahoo Music Unlimited" üyeliğinizi kapatmadıysanız, tekrar kiralayabiliyorsunuz. Böylelikle Yahoo, rakiplerine karşı önemli bir avantaj kazanmış oldu. Bakalım Google'ın bu hamleye karşılığı nasıl olacak?
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2021 10:35
Kalan Karakter : 300 Gönder
Yahoo, müzik işine de el attı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×