Yakında Facebook hesabımıza yüz tanıma ile girebiliriz

Yakında Facebook hesabımıza yüz tanıma ile girebiliriz

Onur Güner
Onur Güner 30.11.2017 - 02:41
Artık hesabımıza selfie ile giriş yapacağız

Sosyal medya devi Facebook, deyim yerindeyse hiç boş durmadan mühendislerine fazla mesai yaptırıyor ve ardı arkası kesilmeden yeni özellikler ekliyor. Bu özelliklere bir yenisini de güvenlik gerekçesiyle eklenecek. Söylenene göre Mark Zuckerberg'in gözbebeği Facebook, hesaplara girişte kullanılacak bir doğrulama yöntemi olarak Selfie özelliğini getirecek. Artık Facebook kullanıcıları profiline giriş yapmak isterken özçekim fotoğraflarından birini yükleyecek ve algoritma profildeki fotoğraflarla kullanıcının doğrulamak için yüklediği fotoğrafı karşılaştıracak. Yüz tanıma sisteminin de entegreli olacağı algoritma sizi hesabın sahibi olarak tanırsa, giriş yapmanıza izin verecek. Ancak algoritma sizi tanımaz ise, hesaba giriş yapılamayacak. Bu sistemin henüz zorunlu olup olmayacağı bilinmiyor.

Yakında Facebook hesabımıza yüz tanıma ile girebiliriz

Bu özelliği açıklayan Facebook sözcüsü henüz detay vermekten kaçınmış ancak tahminlere göre sistem iPhone X ile bütünleşen FaceID gibi çalışacak. Ancak tabii ki ufak bir problem var. Gönderilen özçekim fotoğrafları ne olacak? Söylenene göre gönderilen fotoğraflar kısa bir süre sonra otomatik olarak şirketin sunucularından silinecek. Bakalım uygulama zorunlu olarak mı kullanıma sunulacak yoksa kullanıcılar opsiyonel olarak mı hesaplarına ekleyebilecekler bekleyip göreceğiz.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 8.03.2021 10:08
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.12.2017 11:06
Peki Zuckerberg de bizi görecek mi?
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×