Yapay zeka, Harry Potter serisinin devamını yazdı

Yapay zeka, Harry Potter serisinin devamını yazdı

Furkan Güler
Furkan Güler 14.12.2017 - 13:38
Yapay zekalar bu sefer Harry Potter'a da el attı.

Harry Potter ile akıllara kazınan bir fantastik evren oluşturan J.K. Rowling, yedi kitaptan oluşan seriyi geride bıraktığımız sene bitirmiş ve yeni bir hikaye için kolları sıvamıştı. Ancak Harry Potter hikayesini bitirmeyen ve devamını getiren bir kişi daha var. Aslında kendisine kişi demek biraz garip olur diyebiliriz. Voice Box adını alan ve yazılı metinleri anlama üzerine geliştirilen yapay zekaya Harry Potter serisinin tüm kitapları okutturuldu ve yapay zekaya hikayenin devamını yazması için komut verildi.

Yapay zeka, Harry Potter'ın devamını yazdı

Tahmin edebileceğiniz gibi yapay zeka hikaye ile örtüşmeye bir hikaye yazmaya başladı. Hikayede Harry Potter'ın yakın dostu olan Hermonie'nin ailesinden bahsedildiği söyleniyor. Yapay zekanın ürettiği hikayede bir Ölüm Yiyen'in tişört giydiği ve tişörtün üzerinde "Hermonie nasıl dans edildiğini unuttu" yazdığı belirtildi. Harry Potter ve Ron Weasley hakkında da saçma sapan metinler yazan yapay zekanın ortaya koyduğu hikaye yayınlanmayacak.

Ancak yapay zekanın kitaptan ne anladığı ve ortaya neden böyle saçma bir hikaye koyduğunu bilemiyoruz. Fakat yapay zekanın kelimeler ile bir şekilde bağ kurup mantıksız da olsa hikaye yazması ise şaşırtıcı olmuş.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2021 22:07
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.12.2017 09:20
Ulen bu kadar bilgi bile kitap için fikir verir
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.12.2017 15:56
karanlık lord , woldemort , yaşasın slyterin kahrolsun potterheads
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.12.2017 18:49
Saçmalıyor çünkü gerçek dışı kurgu. İnsanlar bile hayal gücünden yoksun, monoton sürdürüyorlar kalan ömürlerini. Yapay zekanın kurgusal bir hikayenin devamını yazmasını bekleyenlerde, bahsettiğim hayal gücünden yoksun kişiler. Bu, ölüm yiyenin, Hermonie tişörtü giymesinden bile açıkça anlaşılıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.12.2017 16:27
skynet gelecek dertler bitecek
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.12.2017 13:55
Bi'de oyuna el atarlarsa nah bitiririz biz o oyunları!
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×