Yasaklanan GTA Remastered modları mükemmel gözüküyor

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 23.08.2021 - 16:55
Take-Two Interactive tarafından yasaklanmış olan, San Andreas ve Vice City'yi konu alan GTA Remastered modları mükemmel gözüküyor.

Geçtiğimiz günlerde bazı oldukça ünlü oyun basınları tarafından Rockstar Games'in GTA Remastered üçlemesini geliştirmekte olduğu iddiası ortaya atılmış ve oyun dünyası çalkalanmıştı. Bu iddialarla GTA 3, GTA Vice City ve GTA San Andreas oyunlarının Unreal Engine ile resmi bir remastera kavuşacağını öğrenmiş olsak da bu remasterların, birazdan göreceğimiz yasaklanan GTA Remastered modları kadar etkileyici gözükmeyeceğini tahmin edebiliyoruz.

Yasaklanan GTA Remastered modları mükemmel gözüküyor

Gösterilmekte olan bu modların GTA 5 için hazırlandığını ve bu nedenle mükemmel gözüktüklerini (Tabii ki, modların yaratıcılarının da çeşitli görsel iyileştirmeleri bulunuyor) belirtmekte fayda var. İlk olarak ''MrVicho13'' isimli kullanıcı tarafından oluşturulmuş olan Grand Theft Auto San Andreas moduna hep birlikte göz atalım. Yaklaşık dört ay önce hâlâ erken bir aşamada olan bu mod, bildiğimiz kadarıyla orijinal oyun içerisinden herhangi bir görev içermiyordu. GTA San Andreas'ın ana karakteri Carl Johnson olarak oynayabildiğimiz bu modda, San Andreas'ın meşhur haritasıyla karşılaşıyorduk.

Yasaklanan GTA Remastered modları mükemmel gözüküyor

GTA Vice City için hazırlanmış olan bir diğer mod ise, biraz daha iddialı gözüküyordu. ''Lunchxbles'' isimli kullanıcı tarafından oluşturulan, adeta bir DLC boyutunda olan mod; özel tasarlanmış bazı iç mekanlara, yollara, çeşitli bina ve 3D neon modellerine sahip bir şekilde karşımıza çıkıyor. Ayrıca daha detaylı yansımalar, yepyeni modellerin yanı sıra dokular ve özel eşlemeli çalışan trafik ışıkları gibi özelliklere de sahip.

Yasaklanan GTA Remastered modları mükemmel gözüküyor

Bahsetmiş olduğumuz bu modlar, maalesef Take-Two Interactive tarafından devre dışı bırakıldı. Eğer GTA 5'inizi oynarken bu modları kullanmak istiyorsanız, henüz hâlâ indirilebilirken acele etmenizde fayda var. Bu tarz GTA Remastered modlarının devre dışı bırakılması oyuncular tarafından bekleniyordu; çünkü Rockstar'ın hali hazırda bir GTA Remastered üçlemesi geliştirdiği söyleniyor. Tabii ki geliştirilmekte olan remasterların GTA 5 grafiklerine yaklaşamayacakları için (Çünkü birer yeniden yapım değiller) görmüş olduğumuz bu modlar kadar iyi gözükmeyeceğini söyleyebiliriz.

Ayrıca yukarı ve aşağı kısımdan videolarına ulaşabileceğiniz bu GTA Remastered modlarını oldukça güzel gösteren şeylerden bir tanesiyse, ışın izleme efektinin yeniden düzenlenmiş olması olarak yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde söylentileri çıkmış olan GTA Remastered üçlemesi hakkında da, Rockstar Games tarafından henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Yorumlar 16
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2021 10:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.08.2021 23:49
yasaklanması iyi olmuş. şimdi siz bir oyun yapın ben alayım mod yapım o modla parayı kırayım siz de hiç bir şey yapmayın.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.08.2021 21:48
T???,??????????????
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.08.2021 20:38
Şu moddaki grafiklerden aşağı bir remastered'lı oyun üçlemesi çıkarsınlar, hayatta almam, almam, almam!!! Muhtemelen fiyatı 300'lerde olacak zaten ya!
MK Okuru
MK Okuru 24.08.2021 22:47
Rockstar ucuza kaçacağını sanmam
MK Okuru
MK Okuru 24.08.2021 10:46
O Zaman Oynama Sana Oyna Diyen mi Var Oynama Bu Kadar Basit
MK Okuru
MK Okuru 24.08.2021 09:40
Sanki orjinal oyun alıyosunda hep şimdi almam diyosun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.08.2021 02:11
Rage motoruna kısaca GTA 4 oyununa GTA San Andreas ve vice City mapi yüklemişler modda sadece şehri geziyorsunuz remake veya remaster değil bu modlar sadece klasik GTA 4 modlarından bir kaçı sadece
MK Okuru
MK Okuru 24.08.2021 14:12
Rage ama GTA 4 nın üzerine değil GTA 5 üzerine yapılmış.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.08.2021 18:48
muhtemelen tüm fanların nefretini kazandılar. Açıkçası bana bile kötü göründü rockstar. remasteredların çok satacağını sanmıyorum açıkçası.
MK Okuru
MK Okuru 24.08.2021 09:44
Yoo nefret kazanmadı. Oğlum videolardaki grafikler ve arabalar oyuncak gibi zaten. Bunu mu beğenecek insanlarda nefret edecekler rockstardan? Yaşın kaç senin? Orjinal oyun şu mod denen şeylerden daha kaliteli
MK Okuru
MK Okuru 23.08.2021 19:33
Rockstar degil take two yasakladı. Rockstar geliştirici ekip,asıl patron take two
Kalan Karakter : 300 Gönder
Yasaklanan GTA Remastered modları mükemmel gözüküyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×