1/3

Yaz Alevi

Yusuf Ünal
Yusuf Ünal 3.06.2010 - 12:31
Bu yaz ölümcül geçecek. Belki de Ansalon'un görebileceği son yaz olacak.

...Bu yaz ölümcül geçecek. Belki de Ansalon'un görebileceği son yaz olacak...

Selamlar,

Başlıktan da anlaşılacağı üzre konumuz Ejderha Mızrağı serisinden çıkan Yaz Alevi Ejderhaları, yani gevurcasıyla Cronicles 4 : Dragons of the Summer Flame. Bilirsiniz Türkiye'de ilk çıkan EM kitabı Cronicles serisiydi yani sırasıyla Güz Alaca Karanlığının Ejderhaları, Kış Gecesi Ejderhaları ve İlkbahar Şafağı Ejderhaları' ndan oluşan seriydi. Bu seriyi Margeret Weis- Tracy Hickman ikilisi yazmışlardı ve konu olarak Mızrak Savaşı'nı konu alıyordu. Daha sonraki adları ile Ansalon'da Mızrak Kahramanları olarak anılacak sekiz kişilik grubun Ansalon'u kötülükten kurtarmasını işleyen bir üölemeydi. Bu seriden sonra ise Legends(Efsaneler) serisi geldi ve bu seriyi de Second Generation(İkinci Nesil) kitabı takip etti. İşte Yaz Alevi Ejderhaları tam bu noktadan başlıyor...

Abi, Raistlin ölmemiş diyorlar doğru mu?

Mızrak Kahramanları ayrılmışlardır, hepsinin kendine ait bir yolu, bir yazgısı vardır. Kimisi ölmüş kimisi çoluğa çocuğa karışmış kimisi de maceraya devam etmekedir ama hepsinin kaderi yine aynı yerde birleşecek. Birleştikleri nokta ise yine, yeniden Ansalon'un kaderi olucak.

Ben bu noktada bir anme hizmeti yaparak tüm karakterleri birer birer tanıtmak istiyorum. Böylece hem kim ne yapmış hemde kim kimdir gibi sorulara toplu bir cevap vermiş olurum. (Harf sırasıyla hehehe:))

Tanis Yarımelf: Mızrak Kahraman'larının lideri. Mızrak Savaşı dolaylarında kızıl olan saçlarına aklar düşmüş, eski aşkı olan elf prensesi Laurana ile evlenmiştir. Elf yurdunun dışında yaşayan yarımelf artık Sailvanesti ile Qualinesti elflerini barıştırmaya uğraşmaktadır maceradan uzak bir yaşamda olabildiğince dinlenmektedir. Yaz Alevi Ejderhaları'nda ise Sturm'a verdiği sözü tutarken Yüce Ermiş Kulesi'nde ölüyor.

Sturm Brightblade: Maızrak Kahraman'larındandır ve Yüce Ermiş Kulesi'ni savunurken Kitiara Uth Matar tarafından mızrakla öldürülmüştür. Bir Solamniya şovalyesidir.

Raistlin: Raist'de bir Mızrak Kahramanı'dır ve bir büyücüdür. Büyücülüğe kırmızı cüppe ile başlamış daha sonra siyah cüppeye geçmiştir. Geçmişin ve şimdinin efendisi ve Palanthas'taki Yüksek Büyücük Kulesi'nin sahibidir. Efsaneler serisinde tanrı olmak isterken geleceği görmüş ve kendini feda ederek cehennemin kapısını kapattırmış, sonsuz işkenceler pahasına Ansalon'u kurtarmıştır.

Caramon: Raistlin'in ikizidir ve bir savaşçıdır. Caramon'da bir Mızrak Kahramanı olup, Mızrak Savaşı sırasında aşık olduğu Tika ile evlenmiş, Legends serisinde ise ikizi ile savaşıp Ansalon'un geleceğini tayin etmiştir.

Tika: Cronicles serisinde, o meşhur sekiz kişilik grubu ejderanların elinden kurtarmış böylelikle de gruba dahil olmuş garson bir kızdır. Daha sonra, Mızrak Savaşı'nın sonunda, oda Mızrak Kahramanları'ndan biri olup Caramon'la evlenmiştir. Vahşiliği ile tanınan Tika süper bir tava döğüşü ustasıdır.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×