Yeni arama motorumuz Hakia!

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Yeni arama motorumuz Hakia!
Artık yeni ve yerli bir arama motoruna sahibiz! Nükleer Fizikçi Dr. Rıza Can Berkan tarafından hazırlanan arama motorunun ismi Hakia. Yeni nesil arama motoru teknolojileri kullanılarak geliştirilen Hakia, sorduğunuz soruları algılama ve cevap yöneltebilme yeteneğine sahip! Örneğin "En iyi otomobil?" sorusunun karşısına "Gelmiş geçmiş iyi otomobil Mclaren Mercedes MP 4/20" yanıtını gösterebiliyor. Hatta "Baş ağrısını hangi ilaç iyileştirir?" sorusuna şifalı bitki önerisi çıkartabiliyor! Diğer arama motorlarından bir çok farklı özelliği içinde barındıran Hakia henüz beta aşamasında. 6 ay içerisinde analiz kapasitesinin istenilen noktalara ulaşılacağı belirtilen Hakia için 1. yıl hedefi, günde ortalama 50 milyon arama olarak belirtilmiş! Hakia'ya ulaşmak için www.hakia.com adresini tıklayınız.

Kaynak: www.maksimum.com
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 17.05.2021 07:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
Yeni arama motorumuz Hakia!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×