Yeni Battlestar Galactica filmi için düğmeye basıldı

Yeni Battlestar Galactica filmi için düğmeye basıldı

Özgür Deveci
Özgür Deveci 23.10.2020 - 13:01
1978'de Glen A. Larson tarafından yaratılan orijinal Battlestar Galactica yapımlarına bir yenisi daha ekleniyor. Detaylar haberimizde!

1978'de Glen A. Larson tarafından yaratılan orijinal Battlestar Galactica yapımlarına bir yenisi daha ekleniyor. Daha çok X-Men filmlerindeki çalışmaları ile tanıdığımız, ayrıca Mr. & Mrs. Smith ve Sherlock Holmes gibi filmlerin senaryosunu kaleme alan Simon Kinberg, yeni Battlestar Galactica filminde senarist ve yapımcı olarak görev alacak. Universal Pictures tarafından yapılacak filmin yönetmeni ise henüz belli değil.

Kinberg filmle ilgili yaptığı açıklamada "Battlestar Galactica, bilim kurgu dünyasının en kutsal eserlerinden biri ve seriye yeni bir yapım getirme konusunda bundan daha heyecanlı olamazdım. Bir yandan onu bu kadar ikonik ve kalıcı kılan şeyi onurlandırırken, bu inanılmaz evrende bana güvendikleri için Dylan ve Universal'a çok minnettarım." ifadelerinde bulundu.

Yeni Battlestar Galactica filmi için düğmeye basıldı

Yeni Battlestar Galactica filmi için düğmeye basıldı

Battlestar Galactica serisi, 1978'de ABC kanalında bir televizyon dizisi olarak yayınlandığından beri pek çok kişinin elinden geçti. O zamanlar bariz bir Yıldız Savaşları klonu olarak görülen yapım Edward James Olmos, Mary McDonnell ve Katee Sackhoff'un başrollerini paylaştığı 2004 yapımı askerî bilimkurgu ve drama türündeki televizyon dizisi ile Peabody Ödülleri, Television Critics Association Yılın Ödülü Programı ve Emmy adaylıkları başta olmak üzere birçok yazar tarafından olumlu eleştiriler aldı. Her iki dizi de, kahramanlarımızın saylonlardan kaçıp sağ kalma ve Dünya'ya ulaşma çabasını konu alıyor.

Battlestar Galactica'nın uzun metrajlı filminin yanı sıra NBCUniversal çatısı altındaki Peacock platformu için geliştirilen bir de dizi projesi bulunuyor. Dizinin yapımcılığını ise Mr. Robot dizisinden tanıdığımız Sam Esmail üstlenecek. Yeni Battlestar Galactica filmini X-Men filmlerinde yapımcı olarak yer alan ve Dark Phoenix filmiyle kariyerinde ilk kez yönetmenlik yapan Simon Kinberg kaleme alacak. Ayrıca Simon Kinberg'in yazıp yönettiği ve başrollerini Jessica Chastain, Lupita Nyong'o, Penelope Cruz, Diane Kruger ve Fan Bingbing'in paylaştığı gizem ve macera türündeki The 355 filmi 15 Ocak 2021 tarihinde izleyiciyle buluşacak.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 29.11.2020 16:17
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2020 14:38
Çok iyi haber. Dizisini 3 kere biyirmiş biri olarak çok sevindim. Krşke aynı oyuncular olsaydı diyeceğim ama üzerinden çok uzun yıllar geçti. Çoğu yaşlandı malesef. Komutan Adama yı oynayan Edward James Olmos efsaneydi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2020 12:23
sabırsızlıkla bekliyoruz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2020 14:19
davincinin son akşam yemğine benzemiş poster peki bu tesadüfmü zannetmem
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2020 22:26
Mükemmel tespit. Bu arada efsane dizidir 2004 teki zamanında keyifle izledim hatta devamı gibi olan capricayıda izledim.
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2020 21:07
Evet benzetmişler 10 küsür yıl önce, ama karakterler ve tablodaki isimler arasında benzerlik yok kırmızılı hatun isa yerine konmuş ama olsa olsa judas olabilir diziye göre.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2020 19:01
Görseldeki cıbır için geldim, gidiyorum :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×