1/2

Yeni Bir Çağın Doğuşu Ejderha Mızrağı

Akın Kürşat Sam 3.06.2010 - 12:31
Cehennemde insan hayatı için en büyük savaş verildi.

Yeni Bir Çağın Doğuşu

Cehennemde insan hayatı için en büyük savaş verildi. En büyük tanrı.her şeyin ve hiçbir şeyin babası Kaos'a karşı... İyilik ve kötülük omuz omuza çarpıştı Kyrnn toprakları için. Paladine ve Takhisis şövalyeleri ve ejderhaları aynı amaç uğruna öldüler. Dünyalarını kurtarmak... Başardılarda. Ama bedeli çok ağır oldu. Gricevhere hapsedilen Kaos la birlikte Kyrnn'ın tanrıları da gitmek zorunda kaldı. Giden tanrılar ile büyü gücüde azaldı. Büyünün özünü taşıyan sadece elementler kaldı. Yeni bir çağ doğdu. Belkide en uzun sürecek olanı,Faniler Çağı.

Konu Nedir ?

Büyük bir ejderha olan Malys, kendinden küçük olan kırmızı ejderha ya saldırmasıyla başlar herşey. Büyünün özünü taşımaktadır ejderhalar. Ve bu öz öldürene geçer. Bu ince buluş sayesinde ejderha kıyımları başlar. Yani ejderhalar güç için birbirleriyle savaşır. Büyüyen ejderhalar toprakları istedikleri gibi değiştirmekte,kafalarına göre yaratıklar yapmakta ve yeryüzünde ki ırkları beslenme aracı olarak görmektedirler. Güç sadece bir hırstır artık. Aralarından bir kaçı sıyrılır ve derebeylikler idda ederler Kyrnn topraklarında. Kitiara Uth Mathar'ın mavi ejderhası Skie ve nerden geldiği bilinmeyen Malys sadece ikisidir.
Faniler Çağı artık Ejderhalar Çağı olarak değişir. Kimse bu kıyımlara dur diyemez çünkü devasa büyüklükte ve güçtedirler. İyi ejderhalar ise hiç bir şey yapamamakta ve insanların yokoluşunu seyretmektedir. Taa ki Altınay bir askerle temasa geçene kadar...

Eski bir Takhisis Şövalyesi olan Dhamon bu gidişe dur diyecektir .Çünkü mızrak kahramanı Altınay'ın kehanetleri onu seçilmiş kahraman göstermektedir. Doğru yolu bulmak amacıyla yola çıkar ve yol arkadaşları edinir kendine. Yol arkadaşları artık canlılara ıstırap çektiren ejderhaları yok etmeye yemin ederler. Ejderhalarda boş durmaz. Kendi ordularını yaratır,ittifaklar kurar ve entrikalar çevirirler. Ve maceralar bu entrikalar çevresinde dönüp gider.

Yeni Bir Macera Yeni Karakterler :

Dhamon Zalimkurt: Eski bir Takhisis şövalyesidir. 7 yıl kadar hizmet verir tarikata. Düşmanının onu iyileştirmesi ile geçmişine mazi çeker ve iyilik adına bir şeyler yapmak ister. Ve Altınay tarafından kehanetlerde görülür.

Rig-Mel Krel: Deniz barbarı olan Rig ,Gümüş Merdive nin kaptanıdır. Sonradan Flint'in Örsü adlı gemiye kaptanlık yapacaktır. Gözü pek ve iyi bir silah ustasıdır. Kendisinden başka hiçbir şeyi umursamaz. Para göz olduğu herkes tarafından bilinir.

Shaon: Rig'in hem sevgilisi hemde 2.kaptanıdır. Gemide sadece ona güvenir. Shaon da deniz barbarıdır. İyi kalplidir. Sert görünsede merhamet denilen duygudan bolca vardır.

Feril: Büyük beyaz ın Güney Ergoth'a gelmesiyle evi buzlar altında kalır. Element ve Druid büyüleri yapabilir. Duyuları bir elf kadar keskin ve refleksleri çeviktir. Dhamon'a sırılsıklam aşıktır. Tabii ki şövalye de ona..

Kabarcık: Kenderyurdun'dan ayak kaşıntısı diye tabir edilen hastalıkla kaçar. Bu hastalık seyahat tutkusudur. Elleri bir hırsızlık yüzünden büyülenir ve ömür boyu acı çekmeye hapsedilir. Her kender gibi meraklıdır. Geniş bir eldiven koleksiyonu ve akılalmaz merakı vardır.

Jasper Fireforge: Flint Fireforge'ın ( ejderha mızrağı kahramanı ) yeğeni olan Jasper amcası gibi huysuz ve kavgacı değil, aksine Mishakal ermişidir. Basit iyileştirme büyüleri yapabilir. Flint'in Örsü adlı gemi ona aittir.