Yeni bir NieR oyunu yolda olabilir

Yeni bir NieR oyunu yolda olabilir

Furkan Güler
Furkan Güler 20.09.2017 - 11:19
Square Enix istemeden de olsa sızıntılara yol açtı.

İlk olarak yedinci nesil konsollara çıkan NieR serisinin ilk oyunu, geride bıraktığımız yıl ayakları yere basan bir oyun ile tekrar karşımıza çıkmıştı. NieR: Automata'nın yer yer eleştirilen yönleri olsa da, aynı yıl çıkan oyunlar ile karşılaştırdığımızda kaliteli olarak görülüyordu. Görünüşe göre Square Enix, son oyundan aldığı geri dönüşleri pozitif bulmuş. Çünkü Square Enix'in, Japonya sitesinde yeni bir NieR oyunu için iş ilanı açtığı ortaya çıktı. NPC modelleme ve senaryo tarafına eleman araya Square Enix, bakalım yakın zamanda oyun ile ilgili bir duyuru yapacak mı? 

Yeni bir NieR oyunu yolda olabilir

Yeni NieR oyunu geliştiriliyor

Özellikle oyunun sonları ile alakalı eleştiri yağmuruna tutulan geliştirici ekibin, bu sefer aynı mekaniği kullanmayacak gibi gözüküyor. Diğer bir yandan yeni bir NieR oyunu ile birlikte oyuncular daha anlaşılabilir bir hikaye görmek istiyor. Her ne kadar NieR: Automata'nın hikayesi uzun sürse de, hikayenin belli kısımlarına açıklanmayan yerler bulunuyordu. Satış anlamında da başarılı sayılan son NieR serisi, bakalım ilerleyen yıllarda yeni bir oyun ile karşımıza çıkacak mı? Hep beraber göreceğiz.

Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 9.03.2021 01:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
ugurlsm
ugurlsm 2.10.2017 17:43
Yeni oyun olursa son konusunda aynı yolu izleyeceklerdir.
Yoko Taro'nun tarzı bu.
Çok da güzel bence
Kalan Karakter : 300 Gönder
Phoenixboy
Phoenixboy 21.09.2017 02:29
Şimdi bir şey diyeceğim de..Makale'nin son kısmı biraz beni gıcık etti. Nier Automato'nun sonu ile ilgili eleştirileri bu sitede üç beş insandan ve oyunu yarım oynayan , sadece 2B'nin hikyasini bitirerek tüm oyunun incelemesini yapan editör arkadaştan duydum. Bu sitede Neir Automata hak etmediği kadar düşük puan aldı. Oyunu eleştirenlerin büyük bir kısmı PC'de oyunun çöküşlerini ve Squareenix'in bunun hakkında hiç bir şey yapmamasını eleştirdi. Nier Automata'nın PC versiyonun da sorunlar mevcuttu. Oyunun hikaye anlatım yapısını veya sonunu eleştirmediler hatta sırf hikayesi için oyunu satın alan oyuncular var.Oyunun yapımcısı ve yazarı olan Yoko Taro ve onun Nİer serileri ile başardığı hikaye anlatımını sayesinde Nier serisi geniş bir hayran kitlesine sahiptir. Oyun zaten beklendiği gibi sattı ve Squareenix'i mutlu etti. Ondan SquareEnix ikinci oyunu yapmaya başlayacaksa şaşmamak lazım.
MK Okuru
MK Okuru 26.09.2017 18:07
Söylediklerine büyük oranda katılıyorum fakat eksiğin var şöyle ki; ben bu oyunu sırf içimi gıdıklayan 2B'nin o şuh yürüyüşü için alacağım.
Cemlat
Cemlat 21.09.2017 10:14
Aynen dediğin gibi. Senin belirttiklerini bende yazdım onaylamadılar bile. Square Enix her fırsatta oyunun satış miktarının kendilerini de çok şaşırttığını belirtti.
Phoenixboy
Phoenixboy 21.09.2017 02:32
Unutmadan da..bu oyun sadece PC ve PS4'e çıktı yani Xbox'a çıksaydı acaba daha ne kadar çok satardı demi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2017 07:43
Gelsin tabi ya 2 haftada bütün sonlara ulaşaral zevk ala ala oynadığım nadir oyunlardan hatta 2017 favorim diyebilirim.Şu haritayı biraz daha genişletip çevreye çeşitlilik katar grafikleride biraz daha iyileştirirlerse tadından yenmez.Oyunu yarım yamalak bitirip beğenmeyenleri gördükçe üzülüyorum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2017 18:41
Benim pc'de sorun yoksa eğer yazılar çok küçük normal fontta yazamaz mısınız?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Maxpayne53
Maxpayne53 20.09.2017 13:42
İlkini daha oynamadık. Malum fiyatlar hat safha da. İkincisi gelsinde ilkini oynayalım. Fiyatları düşer. -_-
curse
curse 20.09.2017 16:55
2. si geldi.3. nier gelirse gelir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×