Yeni bir Sega Mega Drive/Genesis oyunu yakın zamanda piyasada olacak

Yeni bir Sega Mega Drive/Genesis oyunu yakın zamanda piyasada olacak

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 12.12.2017 - 18:57
Kim demiş eski konsollarla uğraşmak zaman kaybı diye?

Yaklaşık yirmi veya yirmi beş sene önce yaşanan konsol savaşlarının yerini başka markalar aldı. Fakat o sıralar popüler olan Sega ve Nintendo, aralarındaki kavgayı bitirecek gibi değildi. Nintendo gibi olmayan Sega, oyuncularının her zaman konsollarına kolayca erişilmesini ve kullanılmasını istiyordu. Bu istek, şimdiki zamanlarda insanların eski konsollara yeni oyunlar çıkarmasını sağlayabiliyor.

Dreamcast gibi Mega Drive da eski oyun yapımında seçilen bir konsol

Dreamcast'in sahip olmadığı "Copy-Protection" ile konsola oyun geliştirmek ve çıkarmak bir hayli kolay. Aynı durum Sega'nın Mega Drive ve Genesis konsolları için de geçerliydi. İçinde bulunduğumuz sene Bitmap Bureau adlı oyun geliştiricileri, yeni oyunları ile Mega Drive'ları tozlu raflardan geri kaldırmayı planlıyor. "Xeno Crisis" adında olan yapım, birazcık Smash TV ve Contra oyunlarını anımsatıyor. Günümüzde indie oyun olarak kabul edilecek bu yapım, konsola çıkmasından dolayı indie'den daha çok hakiki bir oyuna benziyor. Yapımcı Bitmap Bureau ise Xeno Crisis adına bir fragman yayınlamış bulunmakta. Fragmana ve oyunun kendisine, Bitmap Bureau'un açtığı Kickstarter sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yeni bir Sega Mega Drive/Genesis oyunu yakın zamanda piyasada olacak

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 1.03.2021 22:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
Okanlar
Okanlar 12.12.2017 22:16
Duygulanmamak elde değil, çocukluğum işte o görselde ki makine..
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×