Yeni bir uydu bağlantısı: VSAT

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Yeni bir uydu bağlantısı: VSAT
Superonline'ın Skyrunner'ı ile ülkemize gelen uydu bağlantı terimi, skyrunner'ın telefon hattına ihtiyaç duymasından dolayı ve yüksek fiyatları nedeniyle pek fazla tutmadı. Ancak VSAT (Very Small Aperture Terminal) farklı. İhlas.net 'in ülkemize getirdiği bu teknoloji upload işlemi için telefon hattına ihtiyaç duymuyor! Yani bütün veri transferi uydu üzerinden yapılıyor.

VSAT'ın 3 türü bulunuyor. Bunlar Star Duo, Star Trio ve Galaxy2. Bizim gibi ev kullanıcıları ve minik çaplı ofisler için en ideal olanı Star Duo. Bu bağlantı pakedi 512kb ile 1024kb arasında download ve 128kb upload hızı sunuyor. Superonline Skyrunner'da ise bu hız 512 download ve 56k upload. VSAT ile internete bağlanabilmek için iki adet modeme ihtiyacınız olacak. Biri ITU (Verici ünite), diğeri ise IRU ( Alıcı ünite). Ayrıca bunları bağlamak için bir adette boş usb portuna ihtiyacınız var.

VSAT'ın kurulumu 2 saat sürüyor ve kurulum için hiç bir ücret alınmıyor. Ayrıca 365 gün, günün 24 saati kesintisiz bağlantı garantisi de cabası. "Acaba burada VSAT var mıdır?" diye düşünmenize gerek yok çünkü VSAT tüm Türkiye ve KKTC'yi kapsama alanı altına almış durumda. Bu bağlantı türü hepimizin dertlerine köklü bir çözüm getirecek gibi görünüyor. Daha ayrıntılı bilgi ve başvuru için buraya tıklamanız yeterli.
  


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 05:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
Yeni bir uydu bağlantısı: VSAT

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×