Yeni God of War oyunu az daha Maya mitolojisinde geçecekmiş

Yeni God of War oyunu az daha Maya mitolojisinde geçecekmiş

Furkan Güler
Furkan Güler 19.04.2018 - 15:28
Oyunun yönetmeni son anda İskandinav mitolojisinde karar kılındığını açıkladı.

PlayStation 4'ün 2018 takvimi içerisinde oyuncuları en çok heyecanlandıran yapımı olan yeni God of War hakkında yeni bir bilgi daha ortaya çıktı. Finder isimli medya kuruluşu ile röportaj yapan Cory Barlog, yeni God of War'un az daha Maya ve Mısır mitolojilerinde geçeceğini belirtti. Geliştirici ekibi ile birlikte son anda İskandinav mitolojisini tercih ettiğini söyleyen tecrübeli yönetmen, kullanmadıkları iki mitolojinin de oldukça güzel olduğunun altını çizdi.

Yeni God of War için son anda İskandinav mitolojisinde karar kılınmış

Oyunu geliştirmeye başlamadan önceki yıl İskandinav mitolojisi ile alakalı eline geçen her şeyi okuduğunu belirten oyunun bölüm tasarımcısı olan Rob Davis ise İskandinav mitolojisinin altyapısını hazırlamasının zorlu olduğunu belirtti. Muhtemelen sonraki yıllarda göreceğimiz yeni God of War'lar, Mısır veya Maya mitolojisinde geçecek.

Diğer bir yandan geliştirici ekibin çoktan yeni oyun için fikirler ürettiği düşünülüyor. Eski oyunlara nazaran hikaye derinliğine daha fazla önem veren Santa Monica, bakalım yeni oyunda hikaye anlamında ne gibi sürprizler ile oyuncuların karşısına çıkacak? Hep beraber göreceğiz.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2020 07:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
etemelkuran
etemelkuran 21.04.2018 06:40
satıldıkça türk mitolojisine kadar gider tulpar falan olur zaten bi çok mitoloji aynı insanlığın kökü aynı olduğundan mütevellit
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2018 15:37
ben bu mitoloji olayını anlamadım,hepsi aynı zaten ? birinde hades diğerinde hela,öbüründe anubis var ?? maya mitolojisinde de aynı benzer şeyler vardı orda da gutsok falan birşeyler vardır,nerden geçtiğinden çok,oyunun içeriği daha önemli,he mayada he mısırda hepsi aynı zaten
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2018 22:35
Bunu diyerek Zeus, Jüpiter, Serapis ve Odin'i aynı kişiler yaptın. Tek tanrılı dinlerin her birinin tanrısı nasıl farklıysa bu pagan dinlerinin de tanrılarının özellikleri birbirinden farklı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2018 17:50
Merak etmeyin Kratos canı sıkılınca Mısır ve Maya'yı basmaya gider. Sonra ölür, tekar tırmanıp dirilir
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2018 16:10
Çıkacak zaten 10 sene sonra ya da 20 sene sonra. İlla çıkacak. Ha biz görür müyüz orası belli değil :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×