Yeni Harry Potter oyunundan ilk video!

Yeni Harry Potter oyunundan ilk video!

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 18.01.2018 - 16:11
Oyun hakkında ilk bilgiler de yayınlandı

Harry Potter: Hogwarts Mystery ya da Türkçe adı ile Hogwarts Gizemi geçtiğimiz ay mobil platformlar için duyurulmuş ve serinin hayranlarının merakını cezbetmişti. İşte oyunculara kendi maceralarını yaşama fırsatı sağlayacak olan oyundan ilk bilgiler ve video geldi. gelen açıklama, video ve bilgiler şu şekilde;

Harry Potter: Hogwarts Gizemi için ilk video yayınlandı

Harry Potter: Hogwarts Gizemi, oyunseverlerin ve serinin hayranlarının kendi oyun içi karakterlerini yarattıktan sonra Hogwarts’ta öğrenci olabildikleri ilk oyun olma özelliğini taşıyor. Oyunda dilediklerince kişiselleştirebildikleri karakterlerini yaratacak olan oyuncular, Hogwarts’taki derslere katılacak, sihirli güçler elde edecek ve diğer oyuncularının desteğini ya da düşmanlığını kazanacak hamleler yaparak oyunun gidişatını değiştirecekler. Yapılan her seçim karakterin öğrencilik hayatını ve bir cadı ya da büyücü olma yolunda gösterdiği gelişimi etkileyecek. Harry Potter: Hogwarts Gizemi, Warner Bros. Interactive Entertainment bünyesinde yer alan ve J.K. Rowling’in yarattığı Harry Potter evrenine dair oyun deneyimleri sunmayı hedefleyen Portkey Games aracılığıyla yayınlanıyor.

Bu yıl bahar döneminde yayınlanması planlanan oyun, halen geliştirilmekte olan mevcut sürümüyle ilk kez 26-28 Ocak arasında Florida’daki Universal Stüdyolarında gerçekleştirilecek Harry Potter Kutlamalarında görücüye çıkacak. Etkinliğe katılacak olan serinin hayranları Jam City tarafından gerçekleştirilecek iki “kamera arkası” panelinde oyunun yapım aşamalarını keşfedecekler ve Harry Potter: Hogwarts Gizemi standına giderek oyunun resmi eşyalarından alma, şu anki sürümünün bir kısmını oynama, geliştiricilerle tanışma ve bir çok sürprizle karşılaşma fırsatı elde edecek.

Harry Potter: Hogwarts Gizemi, büyü, arkadaşlık ve Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu’ndaki öğrencilik hayatına dayalı eğlenceli bir rol yapma deneyimi sunuyor,” diyen Jam City CEO’su Chris DeWolfe, sözlerini, “Serinin hayranlarına oyunumuzu ilk kez Harry Potter Kutlamalarında gösterecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Etkinliğe gelemeyenler üzülmesin; bahar aylarında oyunun tam sürümünü yayınlamak için canla başla çalışıyoruz. Çok yakında herkes Hogwarts’ın en iyi cadısı veya büyücüsü olmak için yarışabilecek ve okulun sayısız gizemini keşfedebilecek,” şeklinde tamamladı.

Oyun Harry Potter’ın doğumu ve Hogwarts’a ilk geldiği, Nymphadora Tonks ve Bill Weasley’in hala okulda öğrenci olduğu yıllarda geçiyor. Oyundaki karakter kişiselleştirme sistemi, avatarınız oyunda ilerleyip yeni sihirli güçler ve beceriler elde ettikçe görünüşünüzü de değiştirebilme olanağı sağlıyor. Hatta kendi evcil hayvanınıza bile sahip olabiliyorsunuz. Okula kayıt olurken 4 binadan birine girecek ve büyü dersleriyle, etkinliklerine katılacaksınız. Karşılaşacağınız esrarlı olayları çözmek, çıkacağınız maceralarda yenilmez olmak ve görevleri bitirmek istiyorsanız derslerinizde başarılı olmak ve yeteneklerinizi geliştirmek zorundasınız. Yetenekleriniz geliştikçe yeni bölgeler, büyüler ve sihirli yetenekler keşfedeceksiniz.

Harry Potter: Hogwarts Gizemi hem takip edeceğiniz bir ana quest’e hem de daha küçük hikayelere sahip. Oyundaki tüm seçimler açılacak yeni quest’leri, oyunun gidişatını ve diğer karakterlerin size yaklaşımını etkiliyor. Büyük ölçüde alınan kararlara göre şekillenen yapısı sayesinde oyun, Harry Potter hayranlarına kendi özgün hikayelerinin kahramanı olma şansı tanımakta.

Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2021 05:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2018 12:36
garry's mod da hogwarts sbs serverına bekleriz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2018 21:53
Harry Potter'ı pataklamak için iyi fırsat.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.01.2018 11:56
Oyun kategorisinde hakkının verilmesini çok istediğim bir İsim aslında Harry Potter. Fakat gel gelelim böyle dandik grafikler ve formatta biraz zor. Ulan çok şey istedik beee.çok...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.01.2018 15:25
Sims'in mimikleri Telltale Games'in animasyonları.. Daha oyun çıkmadan haşlamışsınız; aslında hiç hak etmiyorsunuz ya gene de çıktığında maymun gibi oynayacaksınız. Eğer aklınızda yatan alternatif bir gerçeklik varsa animasyon kalitesi tarzı etkilemez bu sizin yaratıcılığınıza bağlıdır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.01.2018 07:45
Şu seriye bi güzel oyun yapamadılar pc ve konsollara yap güzel bir oyun grafikleri, animasyonları, dinamikleri güzel olsun oynayalım hikayesinin pek bi önemi yok zaten keşif ve Hogwarts'taki hayat yeterli olur. Ama tabi mobile çıkarıp çok daha az emek ve para sarf ederek daha fazla kazanıyorlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×