Yeni Metro oyunu hakkında ilk açıklamalar yapıldı

Yeni Metro oyunu hakkında ilk açıklamalar yapıldı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 26.11.2020 - 15:24
Serinin yapım ekibi olan 4A Games firması yaptığı açıklama ile yeni Metro oyununun daha çok hikaye kısmına odaklanacağını bildirdi.

Dmitry Glukhovsky'nin aynı isimli kitabından yola çıkarak geliştirilen Metro serisi artık kendi hikayesi ve işleyişi ile karşımıza çıkmaya başladı. Son olarak Metro Exodus ile tünellerden çıkıp daha geniş alanlarda mücadele içerisine giriştiğimiz yapım çok yakında yeni nesil konsollara da gelecek. İşte bu yeni nesil sürümü ve daha da önemlisi yeni Metro oyunu için resmi bir açıklama geldi.

Yeni Metro oyunu hikayeye ağırlık verecek

4A Games yaptığı açıklamada yeni Metro oyununun yapım aşamasında olduğunu duyurdu. PC dışında Playstation 5 ve Xbox Series X için geliştirilen yeni oyun yeni nesil konsolların getirmiş olduğu teknolojilerden de faydalanacak. Yani SSD teknolojisi sayesinde daha hızlı yükleme süreleri ile karşılaşırken aynı zamanda Ray Tracing gibi teknik özelliklere de sahip olacak. Saber Interactive ile anlaşan 4A Games, yeni Metro oyununda firmanın deneyiminden de faydalanacak. Öncelikle hikaye kısmına daha fazla ağırlık verileceği belirtilen yeni Metro oyununda multiplayer modlarının olacağı da belirtilmiş.

"Küçük bir stüdyo olarak şimdiye kadar aldığımız bazı kararlar ve fikirler prototip aşamasından ileriye gidememişti. Fakat Saber Interactive'ın çoklu oyuncu modlarındaki deneyimi sayesinde artık Metro dünyasını farklı bir şekilde de deneyim edebileceksiniz." açıklaması ile birlikte çoklu oyuncu moduna rağmen hikaye kısmına daha fazla önem verileceği de belirtilmiş. Bu konuda "Hikaye odaklı tek oyunculu güzel bir deneyim sunmaya da kararlıyız. Metro serisinin dayanağı her zaman hikaye kısmı olmuştur." ifadelerine yer verilmiş.

Yeni Metro oyunu hakkında ilk açıklamalar yapıldı

Yeni Metro oyunu dışında Metro Exodus'un yeni nesil sürümü de geliyor. Daha önce yapılan açıklamada oyunun PS5 ve Xbox Series X sürümlerinin tıpkı PC'de olduğu gibi ışın izleme gibi teknolojilere sahip olacağı da belirtilmişti.

Yorumlar 14
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2021 14:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.11.2020 21:03
Metro exodus far cry serisine dönmeden geri eski metro oyununa dönün sevimsiz herufler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2020 19:39
En iyis last light dı Exodusla Last lightın muazzem hikayesini çöpe attınız açık dünya saçmalığını metroya getirdiniz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2020 13:57
en iyi oyunu last light tı, gerisi çöp
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2020 03:32
son oyun tam bir fiyaskodur
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.11.2020 17:38
Exodus'un optimize rezaletti onu halletmeleri gerek + konuşmayan karakter 2020'de gitmiyor artık.. Başka birinin gözünden konuşan ve insani tepki veren birileri olsun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×