Yeni nesil Apple'a aşık

Yeni nesil Apple'a aşık

Berkant Jeff Akarcan
Berkant Jeff Akarcan 21.11.2012 - 11:17
Gençler yılbaşı hediyesi olarak iPad istiyor
Nielsen araştırma şirketinin yaptığı "tatil sezonunda hediye olarak ne istersiniz" araştırmasının sonuçları belli oldu. Aşağıdaki grafikte de görebileceğiniz üzre başta iPad olmak üzere Apple ürünleri ilk 5 sırayı domine etmiş durumda. İlk 5'te Apple markalı olmayan tek ürün ise Nintendo'nun yeni konsolu Wii U. Tabi onun da iPad ile arasında oldukça bir fark var.

Oyun dünyasına bakacak olursak Kinect'in gözde olduğunu da görebiliyoruz. Artı olarak Nintendo'nun el konsolları da Vita'ya fark atmış durumda. Piyasaya yeni giren Microsoft Surface ise pek rağbet görmüyor.

Yeni nesil Apple'a aşık
Tabi bu araştırmanın 6 ve 12 yaş arasına yapılmış olması günümüzden çok geleceğe ışık tutuyor. Bundan bir 10 yıl sonraki neslin, satın almalarıyla ekonomiyi döndürecek olan bir sonraki neslin satın alma alışkanlıkları şu an için Apple. Yine de Apple bu son aylardaki politikasını devam ettirirse, rüya şirket olmaya devam edebilecek mi, bu konuda endişeliyiz.
Yorumlar 26
MK Okuru
MK Okuru 27.10.2020 20:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×