Yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü olan Oculus Go çıktı

Furkan Güler
Furkan Güler 2.05.2018 - 13:32
Artık bir bilgisayara veya telefona ihtiyacınız yok.

Sanal gerçeklik teknolojisinin en büyük temsilcisi olan Oculus, yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Go'yu piyasaya sürdü. Herhangi bir telefona veya bilgisayara bağlı olmadan çalışabilen Oculus Go, bugün itibari ile 23 ülkede satışa çıktı. Gözlüğün 199 dolarlık temel sürümünde 32 GB'lık bir depolama alanı bulunuyor. Eğer daha fazla depolama alanı isterseniz geliştiriciler, size cihazın 64 GB'lık sürümünü tavsiye ediyor. Cihazın 64 GB'lık sürümünün fiyat etiketi ise 249 dolar olarak belirlenmiş durumda. Kullanım açısından oldukça kolay olan Oculus Go için "Sanal gerçeklik dünyasına giriş yapmanın en kolay yolu" söyleminde bulunan Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, Oculus Go'ya oldukça güveniyor.

Oculus Go, 23 ülkede birden satışa çıktı

Oculus Rift'e nazaran tasarım anlamında oldukça geliştirilen Oculus Go'nun kullanımı da oldukça kolay. HTC Vive gibi hareketinizi izleyemeyen cihaz, sadece kafa hareketlerinizi algılayabiliyor. Ancak herhangi ekstra bir cihaza ihtiyaç duymayan Oculus Go'nun sunduğu mobilite sayesinde bu eksi tarafı göz ardı edebiliriz. Türkiye'ye henüz gelmeyen Oculus Go'yu satın almak isterseniz, Amazon'u ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2021 08:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.05.2018 13:41
peki bu sefer bilgilerimizi nasıl çalıyorlar ne gibi hırsızlık özellikleri var?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü olan Oculus Go çıktı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×