Yeni oyun konsollarıyla eski yolda ilerlemeyin

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 16.12.2013 - 14:28
TP-LINK'ten yeni oyun konsollarından tam verim alınabilmesi için öneriler
TP-LINK, oyun tutkunlarının merakla beklediği yeni model oyun konsolları için daha hızlı, çift kanallı internet erişimi sağlayan modem/router’ların kullanılmasını öneriyor. Yeni model oyun konsollarının sadece oyun için değil, bütünleşik bir eğlence aracı olarak kullanılabileceğini; bunun için de daha hızlı internet bağlantısı gerektiğini belirtiyor.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, gerek PlayStation 4, gerekse X-Box One oyun konsollarında film izleme, dosya paylaşımı, müzik, fotoğraf gibi farklı uygulamalar için de kullanılabileceğini vurgulayarak, “Eski model, hızı düşük, tek bantlı modem/router’lar ile bu konsollardan istenilen yüksek performans alınamayabilir. Gerçek zamanlı oyun, yüksek hız için yeni nesil, çift kanallı ve yüksek hızlı router’ları öneriyoruz” diyor.

Yeni oyun konsollarıyla eski yolda ilerlemeyin
Oyun severlerin modem/router seçerken mutlaka bu özelliklere dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Dinçer, “Ethernet, USB gibi farklı giriş yuvaları olan modelleri tercih etmeliler. Çünkü örneğin oyun konsolunu USB’den modem/router’a bağlayıp medya merkezi gibi de kullanabilirler” diyor. Eski nesil, düşük hızlı, tek bantlı modem/router’lar ile bu yeni oyun konsollarını kullanmanın, son model bir hız otomobiliyle toprak yolda ilerlemeye benzediğini söyleyen Dinçer, “Artık kablosuz bağlantı hızlarını kablolunun üzerine çıkaran ürünlerimiz var.

Örneğin, TP-LINK Archer C7 model router, yeni nesil kablosuz bağlantı standardı olan ac’yi destekliyor ve toplamda 1750Mbps hıza ulaşıyor. Bu tür yeni nesil modem/router’lar ile kablosuz bağlantı ile de kesintisiz ve gerçek zamanlı oyun keyfi yapılabilir” diyor. 

Akıllı telefon, tablet bilgisayar gibi yeni nesil cihazların 5GHz bandını kullandıklarını; bu nedenle oyun tutkunlarının mutlaka çift kanallı bir modem/router tercih etmesi gerektiğini bildiren Dinçer, “Böylece bantta trafik sorunu olmayacak ve daha verimli bir bağlantı ile gerçek zamanlı oyun oynanabilecek” diyor.

TP-LINK, yeni nesil oyun konsolu alacak olanlara Archer C7, TD-8970 ya da TD-8980 model modem/router’larını öneriyor.

-Basın Bülteni
Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2021 00:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
Yeni oyun konsollarıyla eski yolda ilerlemeyin

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×