Yeni Razer Blade modelleri CES 2022'de duyuruldu

Ersin Kılıç 5.01.2022 - 00:22
Daha güçlü grafik kartları, daha hızlı DDR5 bellek ve verimli yeni nesil işlemciler içeren yeni Razer Blade modelleri duyuruldu.

Razer, CES 2022 fuarında yaptığı açıklama ile Razer Blade 14, Razer Blade 15 ve Razer Blade 17 dizüstü bilgisayar modellerini duyurdu. NVidia GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarını kullanacak olan  modeller hakkında Razer tarafından yapılan açıklama ve bu modellerin detayları şu şekilde;

Yeni Razer Blade modelleri CES 2022'de duyuruldu

Oyuncular ve içerik oluşturucuları için dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayarları yakın zamanda duyurulan ve RTX 3080 Ti'nin de dahil olduğu NVIDIA GeForce RTX™ 30 serisi GPU'lar ile donatılmıştır. Windows 11 ile gelen yeni Blade'ler her zamankinden daha iyi. Tüm yeni Razer Blade oyun dizüstü bilgisayarları artık çığır açan özelliklere de sahip. DDR5 bellek, önceki nesle kıyasla %50'ye varan bir frekans artışıyla 4800 MHz'e kadar inanılmaz saat hızları sağlıyor. 

NVIDIA GeForce RTX dizüstü bilgisayarlar, ışın izleme için 2. nesil RT çekirdekleri, DLSS ve AI için 3. nesil tensör çekirdekleri ile devrim niteliğindeki Ampere mimarisini temel alır. Yeni GeForce RTX 3080 Ti Dizüstü Bilgisayar GPU'su, amiral gemisi 80 Ti sınıfı GPU'ları ilk kez dizüstü bilgisayarlara getiriyor. Şimdiye kadar bir dizüstü bilgisayarda gönderilen en hızlı 16 GB GDDR6 belleğe sahip olan RTX 3080 Ti, masaüstü TITAN RTX'ten daha yüksek performans sunar. Yeni GeForce RTX 3070 Ti, RTX 2070 SUPER dizüstü bilgisayarlardan %70'e kadar daha hızlı işlem gücüne sahip olup, 1440p çözünürlükte saniyede 100 kare sunabiliyor.

Ek olarak, CPU Optimizer, Rapid Core Scaling ve Battery Boost 2.0 ile yeni 4. nesil Max-Q Teknolojileri verimliliği, performansı ve pil ömrünü daha da iyileştiriyor.

Razer Blade 14: The Ultimate 14” Oyun Dizüstü Bilgisayarı

Yeni Razer Blade modelleri CES 2022'de duyuruldu

2021'in en güçlü 14 inç oyun dizüstü bilgisayarı geri döndü ve her zamankinden daha güçlü. Yeni Razer Blade 14, önceki nesli aşan ışık hızında bir oyun cihazı oluşturmak için en yeni AMD? Ryzen™? 9 işlemci ve 16 GB DDR5 bellekle birleştirilmiştir. 

Blade 14, kusursuz performansa sahip son derece ince, hafif ve kompakt bir cihaz olmaya devam ediyor, üstelik şimdi harika bir oyun dizüstü bilgisayarını çok daha iyi hale getirmek için daha fazla geliştirilmeler ile donatıldı. Yeni uygulanan bir MUX Anahtarı ile Blade 14, oyunları dahili ekranda oynatmak için ayrı GPU'yu kullanarak oyun performansında artışlar gösteriyor. Razer Blade 14 de artık, parmak izine dayanıklı kaplama ve Windows Hello'yu destekleyen 1080p IR web kamera geliştirmesi ile görüntülü aramaları eskisinden iki kat daha net hale getiriyor.

Razer Blade 15

Yeni Razer Blade modelleri CES 2022'de duyuruldu

Razer Blade 15, hem NVIDIA GeForce hem de Intel'den en yeni yonga setlerini sunmanın ötesinde, en yeni donanımdan en iyi şekilde yararlanmak için son teknoloji ekranlarla geri dönüyor. Blade 15, Full HD 360Hz ve QHD 240Hz konfigürasyonlarının yanı sıra yepyeni bir UHD 144Hz konfigürasyonu da dahil olmak üzere görüntüleme teknolojisinde en iyinin en iyisini sunmaya devam edecek. Yeni IPS dereceli ekran, oyun oynarken veya içerik oluştururken üstün netlik ve kontrast sağlamak için DCI-P3 renk gamının %100'ünü aynı anda kaplarken, önceki nesillerin 60 Hz'sine göre geliştirilmiş yenileme hızlarına sahiptir. En güçlü işlemciler, sınırları zorlayan ekranlar ve tamamı ince ayarlanmış birinci sınıf bir kasaya yerleştirilmiş ışık hızında belleğe sahip Razer Blade 15, mükemmel oyun dizüstü bilgisayarı olmaya devam ediyor.

Razer Blade 17: Profesyoneller için geliştirildi

Yeni Razer Blade modelleri CES 2022'de duyuruldu

Yeni Razer Blade 17, hem ses hem de güç alanında özel olarak seçilmiş geliştirmelerle birlikte geldiğinden, masaüstünden dizüstüne geçme arayışında olan profesyonel içerik oluşturucuları ve oyuncuları hedefliyor. Razer Blade 17, müzik ve oyun oynamayı ikiye katlıyor. Önceki dört hoparlöre göre sekiz toplam hoparlöre sahip yeni sistem sayesinde içerik oluşturucuları özel hoparlörler veya kulaklıklar olmadan bile ses miksajının en küçük ayrıntılarını yakalayabilecekler. NVIDIA Studio platform desteği sayesinde, içerik oluşturucuları ayrıca en popüler 70’ten fazla yaratıcı uygulamada ve NVIDIA Omniverse, Broadcast ve Canvas gibi bir dizi özel uygulamada RTX hızlandırma elde edebilecekler. Oyuncular ise önceki nesillere göre 10 WHr'nin üzerinde daha büyük 82 WHr dahili pil ile fişten çekildiklerinde veya hareket halindeyken, her zamankinden daha uzun saatler oyun oynamanın keyfini çıkarabilecekler. Öte yandan Blade 17 ile seyahat ederken artık yanınızda tuğla büyüklüğünde 180 W şarj aleti yerine yeni tasarlanmış GaN teknolojili 280 W şarj cihazıyla birlikte gezerek daha az yük taşıyacaksınız.

Klasik Özellikler ve Genişletilmiş Razer Bakımı

Razer Blade 14, 15 ve 17'nin yeni serileri; yüklü olarak gelen Windows®? 11 yanında DirectStorage, Xbox GameBar ve Xbox Game Pass dahil olmak üzere tüm yaygın oyun avantajları ile gelir. Her Razer Blade ürünün yan kısımları, kasaya bağlı olarak USB-C'den HDMI 2.1'e ve yüksek hızlı UHS-II SD kart okuyucuya kadar çeşitli girişlerle kaplanmıştır. Böylece kullanıcılar dongle ihtiyacı olmadan herhangi bir şeye bağlanabilirler.

Üç Razer Blade'in de klavyeleri, üretkenlik veya oyun için özelleştirilebilen Razer Chroma RGB tarafından destekleniyor ve öne bakan hoparlörlerle de iş ve eğlenceye aynı değeri verirken ilgiyi de üstünde topluyor. Tüm yeni Razer Blade'ler herhangi bir analog kulaklık veya cihaz hoparlörü üzerinden THX® sertifikalı THX Spatial Audio ses kalitesi ile film, müzik veya oyunlarda 360 derecelik bir ses ortamı sağlamaya devam ediyor. Ek olarak, yeni nesil Razer Blade'ler 2 yıla kadar uzatılmış yeni bir pil garantisi ile sunulacak.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 21.02.2024 17:22
Kalan Karakter: 300 Gönder
Yeni Razer Blade modelleri CES 2022'de duyuruldu
İlginizi Çekebilir