Yerli otomobilde Assassin's Creed logosu kullanıldı

Yerli otomobilde Assassin's Creed logosu kullanıldı

Furkan Güler
Furkan Güler 13.11.2017 - 13:10
Görünüşe göre öğrencilerden bir tanesi Ubisoft hayranı çıktı.

Rize'de bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde inovasyon amaçlı geliştirilen yeni otomobilin logosu oyuncuların ilgi odağı oldu. Üniversitenin Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün öğrencileri ve akademisyen Doç. Dr. Ersen Beyatlı'nın ortaya koyduğu Atmaca isimli elektromobil aracın logosunda Assassin's Creed logosu bulunuyor. Öğrenciler Berkan Emre İnce, Bünyamin Mete, İbrahim Buldu, Emrah Kapukaya, Raşit Aladağ, Furkan Sarı, Ayetullah Boztaş, Abdullah Bozkurt ve Aydan Burcu Başer’den oluşan ekip 28 metrekarelik bir atölyede başlamışlar. Nisan ayı itibari ile üretim çalışmalarına başladıklarını açıklayan ekip, elektromobil aracı 4 ay içerisinde tamamlamayı başardı. 220 kilo ağırlığındaki yerli otomobil, saatte 120 kilometre hıza kadar çıkabiliyor.

Yerli otomobilde Assassin's Creed logosu kullanıldı

Assassin's Creed logosu bu sefer ülkemizden çıkan bir otomobilde kullanıldı

Araç üretime geçmeyeceğinden, logoda kullanılan Assassin's Creed işaretine Ubisoft tarafından muhtemelen herhangi bir müdahale gelmeyecektir. Şahsen Ubisoft'un üretilen araçtan bile haberi olmadığına inanıyorum. Diğer bir yandan geride bıraktığımız hafta ülkemizi ziyaret eden Elon Musk'ın ardından ortaya böylesine bir aracın çıkması ironik bir tesadüf olmuş.

Üniversite yetkilileir, ortaya koyulan aracın gençlere ilham olmasını istiyor. Bakalım üretim ekibinden ikinci aşamada nasıl bir araç göreceğiz?


Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2021 19:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.11.2017 14:36
Hacettepe EVT S1 dışındakiler gülünç duruyor, destek verilecekse ona verilmeliydi, herşeyi bilen "büyüklerimiz" bir onları göremedi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.11.2017 16:43
"Rize'de bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde" sonrasını okumadım.
MK Okuru
MK Okuru 14.11.2017 13:31
Burada edebiyat parçalayıp kendini zeki sanman da çok acayip. Hacettepe'nin yaptığı aracı gördün mü hiç? Ben de adama hak verdim, beş para etmeyen şeylere saçma sapan yatırımlar yapılıyor bu üniversiteler için, diğerlerinin ise önünü kesiyorlar. Çomar kostümünü çıkar artık...
MK Okuru
MK Okuru 13.11.2017 18:11
işte celal şengörü ateist diye dinlemeyip ! deprem olmaz bu adam ateist bunun sözlerine kulak asmayın diyen adamlardan bir farkın yok şimdi kaf dağından inip o cahillerin yanında gururla yer alabilrisin :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.11.2017 17:08
Otomobil yapabiliyoruz ama logolardan bihaberiz. Bilinçli yapılmış olamaz, oyunu oynadıklarını sanmıyorum, otomobil yapabilecek kadar kafası çalışan gençler bunu bilmeli, bilmek zorunda. Yanlışlıkla yapılmış küçük bir hata. En kısa sürede düzeltilecektir, Elon Musk uzaylıdır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
B777
B777 13.11.2017 15:24
Tasarım ve üretimde görev alanlar iyi niyetlidir bir şeyler geliştirmek istiyordur diye düşünmek istiyorum (en azından öğrenciler için) ama eğri oturup doğru konuşmak lazım. Hacettepe'nin EVT S1'i varken bunu haberciler ile paylaşmak büyük cesaret... Merlin'in dediği gibi Tayyip üniversitedesinden Tayyip'in Elon'la görüşmesi sonucu çıkması, özelllikle de böyle "UCUBE" çıkması manidar olmuş...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.11.2017 14:55
ekip origins oynuyor galiba şu sıralar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×