Yeryüzü Çocukları Serisi: Atlar Vadisi

Yiğit Değer Bengi
Yiğit Değer Bengi 3.06.2010 - 12:31
Mağara Ayısı Klanı'nın yeni kitabı geçtiğmiz günlerde çıktı.

Dünya çapında yirmiden fazla dile çevrilmiş ve 35 milyonun üzerinde satmış olan efsanevi Yeryüzü Çocukları Serisi muhteşem bir macerayla devam ediyor

Yeryüzü Çocukları Serisi’nin ilk kitabı Mağara Ayısı Klanı, dünyada piyasaya ilk çıktığı 1980 yılında büyük bir başarı kazandı, 35 milyonun üzerinde sattı ve sekiz ay boyunca listelerden inmedi. Bugüne kadar 28 dile çevrilen kitap, yayınlandığı her ülkede de büyük ilgiyle karşılandı. Kitap, Türkiye’de geçtiğimiz Aralık ayında Artemis Yayınları tarafından okurlara sunuldu. Yeryüzü Çocukları Serisinde Jean M. Auel, insanoğlunun başlangıcına dönüp olağanüstü bir dişi kahramanın harika dünyasında dolaştırıyor okurları. Yazar, insanlığın emeklediği efsanevi çağlara dönüp aşkı, doğayı ve insanlığı güçlü anlatımıyla, en ilkel ve çıplak haliyle gözler önüne seriyor.

Serinin ikinci kitabı olan Atlar Vadisi’nde Mağara Ayısı Klanı’nın unutulmaz dişi kahramanı Ayla, üvey ailesi ve dostlarından ayrılmak zorunda bırakılarak kovulduğu Neandertal klanından koptuktan sonra kendi kaderini izleyerek bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta kendisine benzeyen başkaları olup olmadığı sorusunun cevabını ve aşkı aramaktadır. Zekası, merakı, cesareti ve kaderi tarafından yönlendirilerek kendisini, klanın hiç gitmediği ve hiçbir zaman da gitmeye cesaret edemeyeceği; korkunç soğuklar ve vahşi canavarlara ev sahipliği yapan, varolmanın bile başlı başına bir mücadele, yalnızlığın ise yol arkadaşı olduğu gizem dolu, düşman bir dünyanın içinde bulur.

Bulduğu gizemli bir vadiyi vahşi bir at sürüsü ile paylaşmaktadır. Kendisi kadar kırılgan ve savunmasız olan bu hayvanlarla aralarındaki dostluğun ve eski klanında kimsede bulunamayacak bazı yeteneklerin gizemli bir şekilde güçlendiğini görmektedir. Ama daha önceki tecrübelerinden hiçbiri onu ilk kez gördüğü genç bir adamı kesin bir ölümden kurtardıktan sonra içine düşeceği duygusal buhrana hazırlayamaz. Kendisi gibi olan birilerinin dostluğuna olan açlığı ve bilinmeyene karşı korkusu arasında bölünmüş bir halde yakışıklı Jondalar’a duyduğu çekimle savaşmaya çalışır. Ancak ona dostluk ve aşkın gerçek anlamını öğreten Jondalar olacaktır.

Bir kez daha Jean M. Auel güçlü anlatımını ve insan doğası üzerine dikkate değer fikirlerini bizi dünyamızın prehistorik çağlardaki muhtemel haline, uygarlığın ilk adımlarını attığı insanlığın gün doğumuna doğru eşsiz epik bir seyahate çıkarmak için kullanıyor.

JEAN M. AUEL
Yeryüzü Çocukları Serisinin yazarı Jean M. Auel 1936’da doğdu. Kapsamlı çalışmaları dünya çapında arkeologların ve antrepologların saygısını kazanan yazarın 20 dile çevrilen kitapları toplam 35 milyondan fazla sattı. On yıllık bir aradan sonra yazdığı serinin son kitabı “Taş Barınaklar” dünyanın birçok ülkesinde listelerden inmezken, 2002 Frankfurt Kitap Fuarı’nın da en çok ilgi toplayan eseriydi. Yazar, yaşamını Oregon’da sürdürüyor. 

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 17.05.2022 11:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
Yeryüzü Çocukları Serisi: Atlar Vadisi

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×