Yetişkinlere yönelik oyun platformu, kripto para ile ödeme alıyor

Yetişkinlere yönelik oyun platformu, kripto para ile ödeme alıyor

Furkan Güler
Furkan Güler 18.04.2018 - 11:05
Nutaku isimli platformdan yenilikçi bir hareket geldi.

Kripto para birimleri, fast food restoranlarından sonra video oyun sektörüne de yavaş yavaş dahil olmaya başladı. Nutaku isimli yetişkinlere yönelik oyunların bulunduğu platform, bundan sonra Verge adını alan bir kripto para birimi ile ödeme alabileceğini duyurdu. Daha çok Japon geliştiricilerin ortaya koyduğu oyunları bulunduran platform, aylık olarak milyonlarca oyuncuyu bünyesinde barındırıyor. Oynaması ücretsiz oyunlarda bulunan mikro ödemelerin transferini sağlayan Nutaku, bu hamlesi ile birlikte gelirlerinin yükselmesini bekliyor.

Nutaku isimli video oyun platformu, kripto para ile ödeme alacak

İlk başta 2014 yılında ortaya çıkan Verge isimli kripto para birimi, şu anda pek değerli olmasa da büyük bir kitle tarafından kullanılmaya devam ediyor. Ayrıca mikro ödemeler çok büyük meblağlar ile yapılmadığından, Nutaku yetkililerinin neden daha değersiz bir kripto para seçtiğini anlayabiliyoruz. Daha öncesinde ise Pornhub isimli oluşum, kripto para ile ödeme alacağını duyurmuştu. Büyük firmaların çoğu bu ödeme tipine doğru yol alırken, bakalım büyük video oyun geliştiricileri de marketlerinde bu tip kripto para ödeme biçimlerini oyunculara ne zaman sunacaklar?

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 06:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.04.2018 22:13
güzel platformdur, oyunlarını severim siz de deneyiniz
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×