Yılın korsan oyunu belirlendi

Ozan Özarslan
Ozan Özarslan 3.06.2010 - 12:31
Yılın korsan oyunu belirlendi
Geçen yıl hatırlıyorsanız oyun sektöründe, sadece birkaç milyon adet korsan oyun bulunmuştu. 2009 yılında bir çok kaliteli oyunun piyasaya çıkmasıyla birlikte, korsan sayısıda bir hayli arttı.

Yayımcılığını Activision'ın üstlendiği ve Infinity Ward tarafından yapımı tamamlanan Call of Duty: Modern Warfare 2'nin PC versiyonu, 4.1 milyon kere, Xbox 360 versiyonu ise 970.000 kere yasadışı şekilde indirildi. Toplam 5 milyonu bulan indirme rakamları, Infinty Ward'un para kazanmasını da engelledi.

PC'de korsan olarak indirilen oyunlarda The Sims 3, Prototype, Need For Speed Shift, Street Fighter 4 gibi oyunlar Modern Warfare 2'nin ardında yer aldılar.

Xbox platformu için en çok indirilen oyunlar arasında ise, Dirt 2, UFC 2009 Undisputed adlı oyunlar yer alıyor. Wii platformunda ise en çok indirilen oyun, 1 milyonluk rakam ile New Super Mario Bros. oldu.

Kaynak: www.ripten.com

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2022 07:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
Yılın korsan oyunu belirlendi

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×