Yoshida: "Wii U daha yeni başlıyor"

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 20.12.2013 - 00:16
Japon'un Japon'dan başka dostu yok
PS One-Nintendo 64 döneminden beri rakip olan Sony ve Nintendo arasında hiçbir zaman öyle çirkin bir rekabet olmadı, ama Shuhei Yoshida'nın açıklamaları sağ olsun, artık neredeyse dostluk mertebesine ulaştıklarını söyleyebiliriz. Yoshida sene içerisinde benzerini yaptığı açıklamaların birini de Japon talk show'u Kurokawa Juku'da gerçekleştirdi. Wii U'nun yavaş başladığını ama hızlanacağını düşünen Yoshida, "En son Mario oyunu çok iyi. Wii U bence daha yeni başlıyor" dedi. Kendisinin de zaten bir Wii U'su varmış. "Nintendo oyun oynamaya yeni başlamış insanları yetiştiriyor ve onlara oyunların eğlenceli kısımlarını gösteriyor. Bence bu endüstri için çok önemli" diye de ekliyor Shuhei-san.

Yoshida: "Wii U daha yeni başlıyor"
Peki Yoshida bunları neden diyor? Açıklaması çok basit. Nintendo ve Sony, neredeyse birbirini tamamlayan firmalar. Nintendo Microsoft ve Sony'nin aksine birincil hedef kitlesi olarak çocukları ve oyuncu olmayan insanları belirlemekten çekinmiyor. Nintendo 64, Wii, 2DS bunun en güzel örnekleri. Fakat bu insanlar bir noktadan sonra tam manasıyla oyuncu haline geliyor ve Nintendo'dan tatmin olmamaya başlıyorlar. O zaman da işte kaba tabiriyle PlayStation'a (veya Xbox'a) "mezun" oluyorlar. Yoshida bunu, yani aslında Nintendo ve Sony'nin paralel çalıştığını bildiğinden bir süredir "Nintendo endüstri için çok önemli" diyor. Uzun lafın kısası, Yoshida Nintendo'nun oyun dünyasının alt yapısı olduğunun farkında. A takıma gelecek her oyuncuya da sıcak bakıyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2021 18:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
Yoshida: "Wii U daha yeni başlıyor"

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×