YouTube, South Park videolarını kaldırıyor

YouTube, South Park videolarını kaldırıyor

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 23.10.2017 - 11:25
Kanal sahipleri kızgın.

Geçtiğimiz hafta raflarda yerini alan South Park: The Fractured But Whole, eğlenceli oynanışı ve sahip olduğu kara mizahı ile oyuncuların dikkatini çekmeyi başarmıştı. Ünlü YouTuber'ların kanallarında "Let's Play" videolarında oynadıkları The Fractured But Whole, yayıncıların takipçileri tarafından da zevkle izlenmişti. Ancak YouTube, aynı düşünceye sahip değil. Oyunun içerisinde bulunan şakalar ve görsellerin çoğunluğu yetişkinlere uygun olduğu için YouTube, "Let's Play" videolarının çoğunluğunu kaldırmaya başladı. Eğer siz de South Park videosuna sahipseniz, kanalınızı kontrol etmenizi öneririm.

Diziye fazlasıyla sadık olan oyunda bazı sahneler doğal olarak tartışmalara yol açmıştı. Tabi South Park markasının amacı da bu. Görüldüğü kadarı ile de YouTube bu konuda bizimle aynı fikre sahip değil. Oyunun sadece hikayesini oynamak bile YouTube'un kullanıcı sözleşmesine karşı gelmekteymiş. Bu da videonun kaldırılmasında büyük bir etken. Headox isimli YouTube kullanıcısı tarafından fark edilen bu olay, yayıncının videosunun YouTube tarafından yayından kaldırılması ile sonuçlandı. Oyunun zaten +18 olarak belirtilmesi, genç yaştaki YouTube kullanıcılarının videolara erişimini engellemekte. Sizce YouTube'un böyle bir önlem alması doğru mu?

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2021 18:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2017 14:06
Şu çocuk şovu altında , çekilen videolara ne demeli ? onlara el atacağına açıkça +18 içerik bulunduran bir oyuna böyle bir yaptırım uygulaması saçma.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2017 07:55
Videolarda +18 ibaresi ile yayınlanabilir. Ve 18 yaşından küçüklere kapatılabilir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ghost86
Ghost86 23.10.2017 13:37
En basitinden youtubeda öpüşen (yiyişen) biseksüel videoları ne olacak?? Hassasiyetine hak veriyorum ama sanki youtube'un içeriği çöplüğe dönmemiş gibi davranmaları çok saçma. Çocukları nesil nesil kültürel erozyona sürükleyen şaklaban youtuberlar ve onların şaklaban kanallarını zaten söylemeye gerek bile yok. Youtube'un buradaki amacı başkaymış gibi geliyor bana.
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2017 21:35
Sozde herkese iyi gorunmeye calisiyorlar gibi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×