YouTube'da 2019'un en çok kazanan isimleri belli oldu

YouTube'da 2019'un en çok kazanan isimleri belli oldu

Furkan Güler
Furkan Güler 30.12.2019 - 11:03
En popüler fenomenler hangileri?

İnternetin, geneleksel TV ve radyo yayınlarını kısa sürede geride bırakmasıyla birlikte gün geçtikçe yeni yayıncılarla karşılaşıyoruz. Sayısı her geçen gün artan bu yayıncıların arasında ise 2019 yılında en çok gelir edenlerin hangileri olduğu belli oldu. Forbes tarafından açıklanan listeye baktığımızda internet yayıncıları tabiri caiz ise bu sene de parayı vurmuş durumda. En çok kazanan 10 ismi açıklayan Forbes'in listesinin tepesinde Ryan Kaji bulunuyor. Sekiz yaşında oyuncak incelemeleri yapan Kaji'nin 23 milyon abonesi bulunuyor. Kendi adına oyun da geliştirilen Kaji'nin oyununa Race with Ryan ismi konulmuş. Kaji'nin 2019 gelirinin ise 35 milyon dolar civarında olduğu söyleniyor.

YouTube'da 2019'un en çok kazanan isimleri belli oldu

Listeye tekrar girmeyi başaran ve neredeyse internet kullanan herkesin tanıdığı PewDiePie ise rakibi Markiplier ile aynı oranda gelir elde etmeyi başarmış. Yıllar geçtikçe kazanç payını bir türlü büyütemeyen fenomenlerin bulunduğu liste şu şekilde,

- Ryan Kaji
- Dude Perfect
- Anastasia Radzinskaya
- Rhett and Link
- Jeffree Star
- Preston
- PewDiePie ve Markiplier (kısmen aynı seviyede)
- DanTDM
- VanossGaming

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 19.09.2020 05:33
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.12.2019 01:26
Kazanç paylarını bir türlü büyütememek demek yerine zaten yeterince büyüdükleri için daha fazla büyüyemiyorlar demek daha yerinde gibi sanki.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×