Yüzüklerin Efendisi dizisi onaylandı!

Yüzüklerin Efendisi dizisi onaylandı!

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 14.11.2017 - 09:33
Beklediğimiz haber sonunda geldi!

Yüzüklerin Efendisi dizisi için düğmeye basıldığı resmen açıklandı. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde bir haber yazmış ve Yüzüklerin Efendisi dizisinin gelebileceğini sizlerle paylaşmıştık. Bu habere göre birçok dijital yayın platformu dizinin haklarını almaya çalışıyor olsa da bu işte en önemli adımı Amazon'un attığına dair bilgiler gelmişti. Aradan çok fazla zaman geçmeden beklediğimiz haber resmiyet kazandı.

Yüzüklerin Efendisi dizisi geliyor

Amazon bugün yaptığı açıklama ile Yüzüklerin Efendisi (Lord of the Rings) dizi haklarının alındığını duyurdu. Bu duyurudaki belki de en önemli detay ise çoklu sezon ibaresi oldu. Yani bu anlaşmaya göre Amazon dilerse diziyi birden fazla sezon ile karşımıza çıkaracak. Zaten ana hikayenin uzunluğunu göz önüne alırsak muhtemelen firma anlaşmada olduğu gibi uzun soluklu bir projeye imza atacaktır. Bunun yanı sıra Amazon'un spin-off, yani yan hikayeler konusunda da isim haklarını aldığı belirtildi. yani ana hikaye dışında aynı evrende geçen farklı hikayeler görme ihtimalimiz de bulunuyor ki bence bu ihtimal çok daha güzel olacaktır.

"Yüzüklerin Efendisi edebi eserleri ve sinema filmleri ile nesiller boyunca hayranlarının hayal gücünü etkileyen kültürel bir olgu haline geldi." diyen Amazon Stüdyoları'ndan Tal Yguado, "Bu heyecan verici iş birliği sayesinde Tolkien Estate, Trust, HarperCollins ve New Line ile çalışmaktan onur duyuyoruz ve Yüzüklerin Efendisi hayranlarını televizyonda yeni bir destansı maceraya çıkaracak olmanın heyecanını yaşıyoruz." sözlerini de sarfetmiş.

Yüzüklerin Efendisi dizisi onaylandı!

Tabi bu anlaşma sonrası dizinin ne zaman yayınlanacağı ya da seride kimlerin olacağına dair bir açıklama yok, zaten bu açıklama için muhtemelen çok erken. Yüzüklerin Efendisi'ni dizi olarak izleyecek olmak heyecan verse de Gandalf, Frodo, Aragorn ve Sam gibi karakterleri hafızalarımızda kazınan aktörler ile izleyemeyecek olmak da garip geliyor. Bakalım hikaye Yüzük Kardeşliği'ne mi odaklanacak, yoksa hikayeye bambaşka bir açıdan mı ele alacak? Bekleyip göreceğiz...

Yorumlar 17
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 22:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.11.2017 19:10
filmi kadar iyi olabilirmi tabiki hayır :D
MK Okuru
MK Okuru 15.11.2017 19:16
Nerden Biliyorsun sen kahinmisin tihulu ?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.11.2017 11:20
Yabancı Sitelerde İlk üç sezonun Talion un hikayesi olacağı konuşuluyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.11.2017 18:07
Silmarillionu yaparlarsa yüzüklerin efendisini katlarlar, ortadünyanın gördüğü en delikanlı şahsiyet fingolfinin morgothla kapışması yeter :))))
Kalan Karakter : 300 Gönder
KARTALIZMA
KARTALIZMA 14.11.2017 17:57
Hadi bakalım. Umarım farklı konular işlenir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.11.2017 11:01
Baba bunlar Yüzük felan derken işin içerisine Silmarillion'u katmazlarsa şaşırmayın. Dehşet bir şey gelir derim o zaman.
MK Okuru
MK Okuru 14.11.2017 15:46
Silmarillion zor. Lotr haklarını slmışlar onun değil. O haklar WB de bile yok. Ayrıca Silmarillion ve Lotr arasında yüzyıllar var zaman olarak.
MK Okuru
MK Okuru 14.11.2017 12:42
Cümleni yanlış kurmuş olabilir misin? :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×