Yüzüklerin Efendisi'ne beklenmedik dava!

Yüzüklerin Efendisi'ne beklenmedik dava!

Ceyda Doğan
Ceyda Doğan 21.11.2012 - 16:16
Hayvan ölümlerinden şikayetçi oldular
Hayvan hakları koruma örgütü PETA, Hobbit filminin Yeni Zelanda’daki çekimleri sırasında 27 hayvanın öldüğünü iddia etti. Filmin yönetmeni Peter Jackson ve ekibi yaptığı açıklama hiç bir hayvanın çekimler sırasında zarar görmediğini, aksiyon ve hayvanlar üzerinde stres yaratabilecek sahnelerde hayvan kullanılmadığını, bunun yerine bilgisayar efektlerinin devreye gireceğini belirtti.
Örgütün sözcüsü Claire Fryer ise istenildiği gibi davranmayan bir atın, sette üç saat boyunca ayakları bağlanarak bekletildiğini, ayaklarını yaralayan ip izlerinin daha sonra makyajla kapatıldığını iddia etti.

Yüzüklerin Efendisi'ne beklenmedik dava!
Ünlü yazar Tolkien'in mirasçıları, 'Yüzüklerin Efendisi' ve 'The Hobbit' filmlerinin yapımcı firması ile mahkemelik oldu. Aile, internette oynanan kumar makineleri dahil birçok üründe yazarın ve yazarın yarattığı fantastik dünyanın karakterlerini kullanarak Tolkien'in saygınlığına gölge düşürmekle suçladığı Warner Bros. film şirketinden 80 milyon dolar tazminat istiyor. Tolkien ailesinin avukatları, yapımcılarla sürdürülen görüşmelerin şimdiye kadar herhangi bir sonuç vermediğini ve internetten ürün satışının, The Hobbit filminin gelecek ay gösterime girmesiyle daha da artacağını söyledi.

Aile, Tolkien'in karakterlerinin heykelcikleri ve karakterlerin resimlerinin basıldığı giyim eşyaları gibi ürünlerin satışı için daha önce yapımcılarla anlaşma imzalamıştı.

Daha önce Tolkien'in aynı adlı eserinden uyarladığı "Lord of the Rings" (Yüzüklerin Efendisi) serisinin üçüncü ve son filmi "Return of the King" (Kralın Dönüşü) ile En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil 11 dalda Oscar alan Jackson, "The Hobbit" serisinin ikinci filmi olan "The Desolation of Smaug"u 2013'te, serinin son filmi "There and Back Again"i ise 2014'te yayınlayacak.

Yüzüklerin Efendisi'ne beklenmedik dava!
Filmde Bilbo Baggings'i Martin Freeman canlandırıyor. Daha önce Yüzüklerin Efendisi serisinde rol alan Ian McKellen, Andy Serkis, Hugo Weaving, Cate Blanchett, Christopher Lee, Ian Holm, Elijah Wood ve Orlando Bloom da The Hobbit'te seyirciyle tekrar buluşuyor.

Kaynak: ntvmsnbc
Yorumlar 18
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2021 03:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×