Zombie Bowl O Rama

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Zombilerle bowling oynamaya ne dersiniz?
Platformlar PC
Zombie Bowl O Rama
  • Yapımcı - Yayıncı Mumbo Jumbo - Mumbo Jumbo
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Platform,Platform
Merlin Puanı 73
Artılar Eğlenceli oynanış, hoş vakit geçirtiyor
Eksiler Pek uzun ömürlü değil
Bugüne kadar zombilerle, farklı isimler altındaki sayısız macerada karşılaştık. Her defasında silahlarımıza başvurmamız gerekti. Bazen gerildik, bazen de olanca hızla kaçtık. Şimdi ise silahları rafa kaldırma vakti. Yine zombi avına çıkıyoruz, ama bir farkla; bu kez işin içinde Bowling faktörü de var.

İkinci Dünya Savaşı temasına sahip oyunlardan hoşlanmayan yüz binlerce oyuncu vardır. Eminim çok yakında bu konuya rakip olarak zombi temalı oyunlar gösterilecektir. Zira neredeyse her ay yeni bir zombi oyunu sürülüyor piyasaya. Son örneği de Zombie Bowl O Rama.

Hayatta kalmak için bowling oynamaya mecbursunuz
Yapımda insanlar ve zombiler olmak üzere iki taraf var. Seçimimizi yaptıktan sonra bowling toplarını elimize alıyoruz ve rakiplerimizi alt etmek için uğraşıyoruz. Oyunun amacı ve işleyişi basit ama bu durum, yapımın eğlence seviyesine olumsuz yönde etki etmiyor. İlk etapta henüz tek bir bowling arenası açık. Bu sebeple önce bu bölümü geçmek şart. Karşımızdaki tüm lobutlar, canlı ve iğrenç zombilerden oluşuyor. Dolaysıyla rakibimize olabildiğince az şans vererek, tüm zombileri (yani lobutları) devirmeliyiz. Mouse'un sağ tuşuyla topun hızını ayarlayabiliyor, sağ-sol yaparak da yönünü belirleyebiliyoruz.

Zombie Bowl O Rama


Atışlar esnasında parkur üzerinde bir takım logolar yer alıyor; kurt adam, barikat, lahana topu, bal kavanozu, buz topu gibi. Eğer bunlardan bir ya da birkaçını tutturabilirsek, envanterimize ekleniyorlar. Kendi atışlarımızı tamamladıktan sonra sıra, rakibimize geliyor. İşte şimdi, bu özellikleri kullanabiliriz demektir. Rakibiniz henüz atış yapmadan önce zemine barikat kurarak topun gidişini engelleyebilir, bal dökerek yavaşlamasını sağlayabilir, kurt adam yerleştirerek topun yönünü değiştirebilir ve dahasını yapabilirsiniz. Tabii ki şansınız yaver gitmezse bu yöntemlere siz de maruz kalabilirsiniz.

Dış etkenlere aldırmayın
Diyelim ki çok önemli bir atış yapacaksınız. Doğal olarak tüm konsantrasyonunuzu, yapacağınız hareketlere odaklamalısınız. O sırada birisi çıkıyor ve dikkatinizi dağıtmak için size laf atıyor; "Sen öldün", "daha herşey bitmedi", "senin kaderin benim ellerimde, "sana açıyorum" gibi tahrik edici sözcükler, bir nebze de olsa moralinizi bozabilir.

Oyunun görsel kalitesi yeterli düzeyde. Çizgi tarzda hazırlanan tasarımlar ve zombilerin komik hareketleri gayet iyi. Bunlara rağmen, cisimlere yaklaştıkça düşen detay seviyesini de eklemeyi unutmayalım. Ana menüde çalan klasik zombi teması ve sert tonlardaki melodiler de yeterli. Sonuca gelirsek Zombie Bowl O Rama, kesinlikle eğlenceli bir oyun. Denemenizi tavsiye ederim, ama ne yazık ki devamlılık sağlayabilecek bir yapım değil.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.10.2022 18:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
Zombie Bowl O Rama

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×