Zombie City - Episode 2.1: Halloween in Panic!

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Ah şu duvardan atlayamadım
Platformlar iOS, iOS
Zombie City - Episode 2.1: Halloween in Panic!
  • Yapımcı - Yayıncı Retarted Arms - Retarted Arms
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 60
Artılar Farklı silah seçenekleri
Eksiler Vasat oynanış, heyecandan yoksun, yavan, donmalar olabiliyor
Zombiler! Hem de her yerdeler. Kaçacak çok yer var, ama bir görev üstlendik; tüm şehri korumalıyız. Bunun için farklı türde silahlarımız ve yeterli cephanemiz var. Tek yapmamız gereken, doğru zamanda doğru hamleleri yapmak. Bir nevi satranç oynamak yani. Yine de şunu unutmayalım. Eğer eldeki imkânları boş yere harcarsak, geriye vereceğimiz tek şey kalır; hayatımız!

Tüm şehir için savaş

Zombi sınıfında ilginç yapımlardan bir tanesi de; Zombie City. Aslında yapımın ismini ilk duyduğumda, onun kadar kapsamlı olmasa da Sim City vari bir oyun düşünmüştüm. Açık konuşmak gerekirse yanılmışım. Zombie City, oldukça basit, ama fevri davrandığınızda aynı basitlikle kaybedebileceğiniz bir mücadele.

Oynanıştan kısaca söz edecek olursak, şehri çevreleyen bir duvarın üzerindeki gözcü kulesinde yer alıyoruz. Buradan silahlarımızı kullanarak zombileri öldürmeliyiz. Aksi halde duvardan tırmanarak şehre adım atıyor ve dehşet saçıyorlar. Ekranın sol üst köşesindeki sağlık ibaresi de sıfırlanınca, bölümü yeniden oynamak zorunda kalıyoruz.

Zombie City - Episode 2.1: Halloween in Panic!


Öncelikle bir yaya sahibiz. Yapmamız gereken, oklarımızı tutumlu kullanarak tüm zombiler alt etmek. Zaten ilk bölümler oldukça kolay. Bölüm geçtikçe puan kazanıyorsunuz ve bunları kullanarak yeni silahlar ile cephaneler alabiliyorsunuz. Otomatik tüfek, minigun veya roket atar satın alarak dehşet saçabilirsiniz. Aynı bölümde birden fazla silah da kullanabiliyorsunuz. Silahınızın bulunduğu alana dokunmanız yeterli. Böylece saldırı gücünüzü değiştiriyorsunuz.

Herkes aynı değil

Tabii ki her zaman aynı tür zombilerle karşılaşmıyorsunuz, bunlar farklılık gösteriyor. Kimisi daha hızlı, kimisi ise daha güçlü. Böylece onları öldürmek için ekstra çabalar göstermeniz gerekiyor. Bu sırada diğer zombileri de unutmamalı, toplu temizlik yapmalısınız.

Yapımda grafiksel olarak elle tutulur bir yön bulunmuyor. Sabit arkaplan önünde bulunan zombiler hareket ediyor, o kadar. İşitsel olarak da pek çeşitli olduğu söylenemez, zira müziklerden de pek hoşlanmadım. Hemen sözü bağlayacak olursam, zombi temalı oyunlardan hoşlanmama rağmen, Zombie City’den pek hoşlanmadım. Basit yapısı olduğu doğru, ama bu kadar da detaysız olması gerekmezdi.
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2022 13:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
Zombie City - Episode 2.1: Halloween in Panic!

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×