1/2

Zombie Driver

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Aşıksan vur saza, zombi görürsen bas gaza!
Platformlar PC
Zombie Driver
  • Yapımcı - Yayıncı EXOR Studios - Steam
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 57
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%55
Artılar Zombileri arabayla parçalamak zevkli
Eksiler Bir süre sonra kendini tekrar ediyor, bazı kamera handikapları var
Bu senenin favori akımı zombiler! Day of the Zombie, Zombie Shooter 2, Nation Red, Left 4 Dead 2, Plants vs. Zombies, Killing Floor derken son olarak Zombie Driver (ZD) bu kervana katıldı. Bakalım son yaşayan ölü macerası da neymiş?

ZD’ye girdiğimizde bizi klasik ayarlar, çıkış ve hikaye modu seçenekleri karşılıyor. Başka bir başlık yok. Hikayeye modunda olanları resimlerle anlatan kısa bir sinematik var. Klişe konuyu ve sinematiği bir kenara bırakırsak, oynanıştan bahsedelim. Yapımda ana amaç altımızdaki arabayla birlikte, şehirdeki zombileri ezmek ve hayatta kalan insanları kurtarmak. Zaten verilen görevler de bu şekilde. Gerekli noktaya gidip, bilmem kaç tane kırmızı işaretli zombiyi öldürdükten sonra, binada mahsur kalan masum insanları alıp, onları ana yere geri götürüyoruz. En başta altımızda bir taksi var ve tek bir yerdeki insanları kurtarmamız gerekiyor. Bu bölümü geçtikten sonra geliştirme seçenekleri açılıyor ve kurtarmamız gereken insanlar da fazlalaşıyor. Ana görevler haricinde bir de yan görevler var. Bunlar da belirli bir bölgedeki zombileri öldürmek gibi basit amaçlardan oluşuyor. Yan görevleri isterseniz es geçebilirsiniz. Toplamda 17 tane olan ana senaryo doğrultusundaki görevlerde, eğer ortalıkta dolaşıp, fazla zaman geçirirseniz bir süre sonra kurtarmanız gereken insanlar ölüyor ve oyun da bitiyor.

Zombie Driver
"Kullandığımız araçlar içinde limuzin de yer alıyor."

Taksi yolcusunu bekliyor!

Yaptığımız ana ve yan görevler bizlere para, upgrade ve yeni araç olarak geri dönüyor. Bunlara biraz daha değinelim. Kapalı olanlarla birlikte toplamda altı farklı araç var. En başta taksiyle oraya buraya gazlarken, daha sonra limuzin, ambulans, hızlı spor otomobil gibi araçlar açılıyor. Hepsi birbirinden farklı. Spor arabayla hızlı giderken, limuzin ise daha fazla insan alıyor ve daha sağlam. Daha fazla insan demişken, her aracın belirli bir kapasitesi var. Misal taksi dört kişiyi taşırken, limuzinle ise altı kişiyi taşıyabiliyor. Farklı birkaç noktadaki insanları kurtarmaya çalışırken, mesela spor otomobille her seferinde görev noktasına gidip, insanları alıp, ana yere dönmemiz ve diğer görev noktasına gitmemiz gerekebilir. Limuzinle ise teker teker geri dönmektense, her noktaya uğrayıp insanları alıp, bir kere geri dönüş yaparak görevi bitirebiliriz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×