1/5

Zotac GTX580 AMP!

Ruşen Göbel
Ruşen Göbel 14.12.2010 - 15:44
Zotac'in AMP! serisi hız aşırmalı kartları arasına GTX580 de katıldı. Çok da güzel oldu...
Kartın sağ tarafında bulunan fan ile çekilen serin hava, soğutucunun kapağının altındaki metal yaprakların arasından geçerek, kartın arka tarafından dışarı atılıyor. Metal yapraklar ise serinliği dip tarafında bulunan "bakır ısı tabanına" iletiyor. Soğutucularda ısı iletimlerinin genelde ısı borularıyla yapıldığını bilirsiniz. Nvidia buna alternatif çözüm olarak tamamen bakırdan bir ısı tabanı üretmiş.

Zotac GTX580 AMP!
Zotac GTX580, 4 yollu SLI kurulumuna izin veren 2 tane SLI köprüsüne sahip. 4 tane hız aşırmalı GTX580'in neler yapabileceğinden bahsetmeyi düşünmüyorum. Zira hala 9500GT sahibi olan kullanıcılar, bu duruma biraz kızabilirler.

Zotac GTX580 AMP!
 
Kartın arka paneline göz attığımızda 2 tane DVI çıkışının yanında, 1 tane de mini HDMI çıkışının olduğunu görüyoruz. Kutunun içerisinden DVI-VGA dönüştürücüsü de çıktığına göre, -çok da kullanılmayan- DisplayPort haricinde tüm görüntü iletim portlarına sahip oluyorsunuz. Bu sayede, görüntü cihazı bağlama konusunda hiçbir sıkıntınız kalmıyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×