Zune'un yaratıcısı "Sony ileride çok büyük zorluklarla karşılaşacak"

Zune'un yaratıcısı

Emre Demiray
Emre Demiray 3.06.2010 - 12:31
Zune'un yaratıcısı "Sony ileride çok büyük zorluklarla karşılaşacak"
Microsoft'un yeni ürünü Zune'un yaratıcısı Robbie Bach yapılan bir röportajda PS3 ile birlikte Sony'nin ilerde karşılaşabileceği güçlüklerden bahsetti. Röportaj genel olarak Zune hakkınca olsa da Bach rekabeti kızıştıracak sözler söylemeyide ihmal etmedi.

Bach, Microsoft'un Zune için oyun desteği vermemesinin asıl nedeninin kendilerini Sony'nin PS3'te yaptığı gibi birçok farklı alana destek vererek zayıflatmak istememeleri olduğunu söyledi. Game Boy'a bir rakip çıkarmak niyetlerinin olmadığını bunun yerine oyunlarla ilgili bütün yatırımlarını Xbox 360 üzerine yapacaklarını belirtti.

"Sadece oyunlarla ilgilenenlerin Xbox 360'a odaklanmalarını tercih ediyorum." diye konuşan Bach, "Bence Sony bütün alanlara el atmak istediğinden bir çok sorunla karşılaştı. Nintendo ile DS & PSP rekabeti, Microsoft ile XBOX 360 & PS3 rekabeti, bence bu tarz rekabetler bir şirketi mutlaka yıpratır." dedi.

Kaynağa ulaşmak için TIKLAYINIZ.Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 1.03.2021 19:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×