1/2

2013'ün En İyi Kickstarter Projeleri

2013'ün En İyi Kickstarter Projeleri

Mert Günhan
Mert Günhan 25.12.2013 - 17:23
Kickstarter'dan ekmek yiyenler!
Kickstarter, oyun dünyasında bir kırılma noktası yaratalı 2 yıl oluyor. Özellikle artık yayıncıların aklını başına toplaması gerektiğinin sinyalleri bangır bangır öterken, bağımsız geliştiriciler bu değişikliği sevinçle kabul etmiş durumda.

2013’ Kickstarter açısından muhteşem bir seneydi. Özellikle pek çok sevdiğimiz yapımın, yaratıcılarının infisyatifi ile geri dönmesi bizleri mutlu etti. Peki ama 2013’ün en iyi Kickstarter projeleri hangileriydi dersiniz? İşte sizin için seçitğimiz 2013’ün en iyi 10 Kickstarter’ı.

Torment: Tides of Numenera

Efsanevi oyun tasarımcısı Monte Cook’un dünyası üzerine geliştirilen Torment, bildiğimiz ve sevdiğimiz Planescape: Torment’ın ruhani takipçisi. inXile tarafından geliştirilen yapım, hayranı olduğumuz bol diyaloglu, hikaye eksenli rol yapma oyunu oynanışını bizlere geri getiriyor. 2013 En başarılı Kickstarter projesi olan Torment, 4.188.927 dolar toplayarak birinci.

2013'ün En İyi Kickstarter Projeleri

Project Eternity

Obsidian’ın dönüşünü müjdeleyen bir başka RPG Project Eternity. Obsidian tarafından geliştirilen oyun, Torment gibi izometrik, parti tabanlı oynanışı geri getiriyor. Oyun Obsidian’ın geliştirdiği bir evrende geçecek, bu da Kickstarter’ın nimetlerinden biri. 3.986.929 dolar bütçesi ile ikinciliğe oynuyor.

2013'ün En İyi Kickstarter Projeleri
Mighty No.9
Megaman’i hatırlar mısınız? Capcom’un efsanelerinden Mega Man, Keiji Inafune’nin işlerinden biri. Inafune, yeter artık deyip Capcom dışında tekrar köklerine dönmek isteyince Kickstarter’a başvurdu ve ortaya Mighty No.9 çıktı. Şu anda 3.845.10 dolar bütçesiyle üçüncü.

2013'ün En İyi Kickstarter Projeleri

Double Fine Adventure

Tim Schafer, Kickstarter ile birlikte en efsane dönüş yapan adamlardan biri oldu. Yeni şirketi Double Fine’ın adını taşıyan bu oyununu ise heyecanla beklemekteyiz. Oyun en başarılı Kickstarter projelerinden birisiydi, 3,336,371 dolar ile büyük beklentilere sokuyor bizleri.

2013'ün En İyi Kickstarter Projeleri
Wasteland 2
InXile’dan bir başka proje. Açıkçası Kickstarter atılımının en büyük öncülerinden biri inXile idi bana göre. Wasteland 2 ise bu atılımın önemli bir kısmıydı. 1988 yılında çıkan efsanenin devamı olacak oyun, $2,933,252 topladı.

2013'ün En İyi Kickstarter Projeleri

Homestuck Adventure Game

Internet üzerinde MS Paint Adventures olarak ünlenen, Andrew Hussie’nin projesi Homestuck, gün geçtikçe fenomen olmaya devam ediyor. Hussie, Homestuck Adventure Game için açtığı Kickstarter ile $2,485,506 toplayarak büyük yapımlara kafa tutuyor.

2013'ün En İyi Kickstarter Projeleri

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×