Assassin's Creed Valhalla level scaling güncellemesi alıyor

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 24.07.2021 - 23:03
Resmi Assassin's Creed Twitter hesabı, Assassin's Creed Valhalla'ya 27 Temmuz'da level scaling güncellemesi geleceğini açıkladı.

Assassin's Creed Valhalla, 10 Kasım 2020'deki çıkışından bu yana güncelleme almaya devam ediyor. Gelen güncellemeler ile oyun içi hatalar düzeltilirken, bolca oyun içi içeriklerde eklenmekte. Çeşitli yenilikler ve kozmetik oyun içi eşya güncellemeleri almaya devam eden Assassin's Creed Valhalla'ya 27 Temmuz'da level scaling güncellemesi gelecek. Hali hazırda Assassin's Creed Odyssey'de bulunan bu sistem Valhalla'ya da eklenerek, oyuncuların mücadeleden kopmaması hedefleniyor.

Assassin's Creed Valhalla level scaling güncellemesi alıyor

Öncelikle level scaling denilen bu özellik, sizlerin oyundaki mücadele hissinden kopmamanızı sağlamak için oluşturulmuş bir sistem. Bazı oyuncular bir oyuna başladığında her tarafı kurcalamayı, keşfetmeyi, gelişmeyi ve güçlenmeyi sever. Bu güçlerini ise düşmanlar üzerinde hissetmek, onları ezip geçmek ister. Eğer bu tarz bir oyuncuysanız bu özellik hiç size göre değil ve muhtemelen hiç sevmeyeceksiniz. Bazı oyuncular ise karakterlerinin güçlenip, oyun içinde bir üstünlük sağlamasını istemez ve bu özellik tam burada devreye girer. Eğer siz 30. seviye bir karaktere sahipseniz ve gideceğiniz bölgedeki düşmanların seviyesi 10 ise, level scaling özelliğini açtığınızda bu 10 seviye olan düşmanların seviyesi ve güçleri sizin gücünüze denk hale gelir.

Assassin's Creed Valhalla level scaling güncellemesi alıyor

Normalde tek vuruşta keseceğiniz bu düşmanlar ile mücadele etmek zorunda kalırsınız. İşte level scaling özelliği tam olarak bu şekilde çalışıyor. Karakterinizin yenilmez olmasını önlemek ve her zaman dengeli bir savaş sunmayı hedefleyen bu özelliği, oyuncuların bir kısmı hiç sevmezken, bir kısmı için de vazgeçilmez bir hal alıyor. Level scaling güncellemesi ile tamamen nasıl bir oyun deneyimi istediğinize ve oyun stiline sahip olduğunuza bağlı olarak bu özelliği isterseniz aktif edebilir, isterseniz de devre dışı bırakabilirsiniz.

Varsayılan, devre dışı, sabit, daha zor ve kâbus gibi seçenekleri ile gelecek olan level scaling güncellemesi 27 Temmuz'da çıkacak. Zorluğunu kendi oynanış stilinize göre ayarlayabileceğiniz veya direkt olarak devre dışı bırakabileceğiniz bu sistem sadece opsiyonel bir seçenek. Assassin's Creed Valhalla bu tarz çeşitli güncellemeler ve iyileştirmeler almaya devam edecek gibi gözüküyor. Oyunun 13 Mayıs 2021'de çıkan Wrath of the Druids ek paketinin ardından gözler, gelecek olan The Siege of Paris ek paketine çevrilmiş durumda.

Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 26.09.2021 02:46
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2021 01:32
çok zorlu bir bölgeye erkenden gittiysem o zaman da düşmanını leveli benim levelime düşüyor, güzel bir seçenek oyunu kolaylaştırması açısından.
MK Okuru
MK Okuru 27.07.2021 09:55
4 seçenek var, en zorunda senden düşük seviyeliler aynı seviyeye çekiliyor,
bir kolayı, dengeyi değiştirmiyor, bir kolayı ise hepsini senden 2 seviye aşağı çekiyor, zorları da kolaylaştırıyor. Son seviye ise hepten kolaylaştırıyor.
MK Okuru
MK Okuru 27.07.2021 00:36
Lvl scaling düşmanın lvlini düşürüyor ama elindeki silahın lvlini düşürmez o yüzden bir nebze zor olmaya devam ediyor.
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2021 16:42
yo öyle bişi yok. level scaling senden düşük level olanı senin leveline yükseltir fazla olanı düşürmez
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2021 23:07
Ben hic Assassin s creed oyunu oynamadim.50 tane oyunu var birini bile denemedim.Cok şey mi kaçırdım acaba?
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 15:45
Ilk 3 oyun gercek creed di sonra oyun bambaska oldu kotu demiyorum iyi de demiyorum sahsen origins i begendim ama onu creed olarak ele almadan soyluyorum yunanistanda gecen ise rezaletti seslendirme ve hikaye cop
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 08:20
İlk üç oyunu hariç diğerlerini oynamasanda olur
curse
curse 25.07.2021 03:39
Denemeden bilemezsin bunu.
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 02:42
Hiçbirşey kaçırmadığına emin olabilirsin. Rpg anlamıyanlar için role playing game çakması birşey bu seri.
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 02:00
valhalla hariç oynadım 1-2-brotherhood-revelations-3 ayrı bir seri, 4 black flag kendisi ayrı bir oyun, unity-rogue ayrı bir seri, syndicate yine 4 gibi ayrı bir oyun, origin odyssey valhalla yine ayrı bir seri. En güzel seri ezionunkidir yani ilk çıkanlar. hepsi güzel bana kalırsa keyifle oynadım.
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 00:52
2 ve brotherhood oynamadıysan kaçırdın. ama bu saatten sonra onları da oynamazsın.

evet çok şey kaçırmış oldun.

yine de origins->oddysse->valhalla yapılır. devasa haritada mekan basma fikri benim hoşuma gidiyor ne yalan söylüyüm. evet söylüyüm.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 10:04
Kombat o kadar bayık ki tek atmak daha çok hoşuma gidiyor yapay zeka mal olunca yapcak bir şey yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 02:02
nightmare zorluk da gelecek mi acaba. umarım oyunun fiyatı düşene kadar o da gelir ya. diğer oyunlarda hep nightmare bitirdim ve hepsinden çok keyif almıştım. combatın keyfi çıkıyor öyle bir iki hamlede öleceğinizi bildiğiniz için.
------------------------------------
Merhabalar değerli Merlin'in Kazanı okuru, yazıda bahsedilen "kabus gibi" zorluğu Nightmare zorluğunu temsil etmekte. Yani evet, Nightmare zorluğu bulunuyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Assassin's Creed Valhalla level scaling güncellemesi alıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×