EA, bağlantılı bir Battlefield evreni üzerinde çalışıyor

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 3.12.2021 - 00:00
EA, Battlefield evrenini daha da genişletmek istiyor. DICE'da köklü değişiklikler yapan şirket, bağlantılı bir Battlefield evreni hayal ediyor.

Electronic Arts, oyunun geliştirime yapısında değişiklikler yaparak, bağlantılı bir Battlefield evreni yaratma planlarını duyurdu. Birçok farklı karakteri ve hikâyeyi konu alacak bir Battlefield oyunu yayımlamak isteyen şirket, DICE stüdyosunda (Battlefield'dan sorumlu olan EA stüdyosu) da önemli değişikliklere gitti. Yaklaşık dokuz yıldır DICE'da çalışan ve genel müdür unvanını taşıyan Oskar Gabrielson, Electronic Arts'tan tamamen ayrılmaya hazırlanıyor.

EA, bağlantılı bir Battlefield evreni üzerinde çalışıyor

Respawn'ın (Titanfall, Star Wars Jedi: Fallen Order gibi yapımlardan sorumlu olan EA stüdyosu) kurucu ortağı Vince Zampella, tüm Battlefield serisinin gözetmeni olarak yeni bir rol üstlenecek. Ayrıca, Halo'nun tasarımcılarından bir tanesi olan Marcus Lehto, Battlefield serisini daha anlamlı bir hâle getirmek için Seattle'daki stüdyoyu bir araya toplamaktan sorumlu olacak.

EA, bağlantılı bir Battlefield evreni üzerinde çalışıyor

Geçtiğimiz ay piyasaya sürülen ve ciddi bir tepki dalgasına maruz kalan Battlefield 2042, Steam'de an itibariyle 64,079 incelemeye sahip. Sadece %35 olumlu incelemeye sahip olan yapım, %65'lik kesim tarafından tavsiye edilmiyor. Bugün içerisinde paylaşılan Battlefield 2042 yama notları, köklü değişikliklerin yanı sıra; birçok hatanın da düzeltileceğini gösteriyor. EA'nin nasıl bir strateji devam ettireceğini ilerleyen süreçte hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2022 23:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.12.2021 11:03
Battlefield serisi zaten gayet anlamlıydı 2042 çıkana kadar. Anlamsız hale getiren kendileri sonra gereksiz işler yaparak tekrar anlamlı hale getirmeye çalışan yine kendileri. Garipler ya.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 4.12.2021 05:34
Kardeşim siz degilmiydiniz. Bu 2042 için birçok kendi sahip olduğunuz firmaları bu oyuna odaklanan. Bu oyunu yapmak için Ned for speed oyununu 1 sene ertelediniz iyi de oldu. Yahu Bf5 çıktı 2018 de Bf 2042 neredeyse 3 sene sonra çıktı siz bu oyunu becerip iyi bir oyun yeni nesle iyi bir çıkış yapamadınız. Şimdi de evren yapma derdindesiniz. Ea sorun senin yönetim kademede Dice gibi firmada değil. Ea da hisse senedi olan yatırımcı olan yönetim kadrosu olan godamanalarda. Bırakın bu evren işini. Benim düşüncelerim ve tepkim bu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2021 23:45
BF Meta işine girecek bence
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2021 15:41
Yap bir yeni Medal of Honor oyunu sıfırdan dizi tadında WW2 oyunu piyasayı sars. Ama gider Z kuşağına oynar hızlı modern saçma bir şeyler yaparsan daha çok 2042 faciası olur. Medal of Honor serisi tüm serilerden eski ve güçlü bir isim VR oyunu yapacağınıza sağlam bir hikayeli oyun yapın gitsin
Kalan Karakter : 300 Gönder
EA, bağlantılı bir Battlefield evreni üzerinde çalışıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×