Tony Stark'ın ölümü ilk Iron Man yönetmeni tarafından engellenmeye çalışılmış

Murathan Özlü
Murathan Özlü 30.07.2022 - 16:53
Marvel Sinematik Evreni'nin en ikonik anlarından biri haline gelen Tony Stark'ın ölümü, ilk Iron Man filminin yönetmeni tarafından engellenmeye çalışılmış

Tony Stark'ın ölümü, Marvel hayranları kadar, ilk Iron Man filminin yönetmenini de çok üzmüş. Öyle ki, filmin yönetmeni Jon Favreu, Endgame'in senaryosunu okuduktan sonra Russo kardeşleri arayarak kararlarından vazgeçirmeye çalışmış. Russo kardeşler, bugün bildiğimiz haliyle Marvel Sinematik Evreni'ni (MCU) başlatan Jon Favreu'yu kibarca geri çevirmişler.

Tony Stark'ın ölümü Jon Favreu'yu pek üzmüş

Marvel Sinematik Evreni Faz 5'in duyurulmasının ardından Avengers filmlerini yönetmeyecekleri kesinleşen Russo  kardeşler, Vanity Fair'e verdikleri röportajda Favreu'nun onlara nasıl "yalvardığını" anlatmışlar:
" Tony Stark'ı öldürmememiz için Jon Favreu'dan büyük baskı geldi. Senaryoyu okuduktan sonra bizi aradı ve "Gerçekten Iron Man'i öldürecek misiniz?" diye sordu" ifadelerini kullanan Anthony Russo'nun ardından sözü alan kardeşi Joe Russo:
" Aynen bunu sordu. Ve Anthony'nin telefonda Favreu'ya konuyu açıklamaya çalışırken sahnenin bir ucundan diğerine volta attığını hatırlıyorum."

Tony Stark'ın ölümü
Jon Favreu'nun yönettiği ve 2008 yılında vizyona giren ilk Iron Man filmi MCU'nun başlangıç filmiydi.  Favreu, başka filmlerde Tony'nin güvenlik şefi ve dostu olarak da rol aldı, görünen o ki son ana kadar Tony'yi korumaya çalışmaktan vazgeçmemiş.  Iron Man'in ölümü, tartışmasız MCU'nun en epik anlarından biri ve Tony Stark'ın hikayesi için müthiş bir kapanıştı. Ancak Jon Favreu, böyle düşünmemiş.
Joe Russo, olayı anlatmaya şöyle devam etmiş:
" Çünkü Favreu bizim bu karardan vazgeçmemiş gerektiğine şiddetle inanıyordu. Bunun izleyiciyi mahvedeceğini, sinema salonunu terk edeceklerini söyledi. Biz yine de bildiğimizi okuduk."
Senaristler Christopher Markus ve Stephen McFeely'de Russo kardeşlerin bu kararına destek vermiş, Iron Man'in bu şekilde ölmesinin Tony Stark için en kusursuz son olacağına karar vermişler. Öyle ki McFeely.
" Herkes Tony Stark'ın bu şekilde öleceğini biliyordu" ifadelerini kullanmış.

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 14.08.2022 05:55
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.08.2022 11:31
Bunlar dağınıklığı toparlamak için bile olsa çoklu evren, zaman yolculugu gibi birşeyler ile tekrardan ironman ı geriye getirirler tabi bu 1 film lik bile olsa.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2022 19:46
tony starkın öldüğünü bilmiyordum spoliermi yedim şimdi :(
arabul19
arabul19 6.08.2022 01:09
Tanos parmak siklatinca sende kayboldun heralde
MK Okuru
MK Okuru 1.08.2022 19:24
Kardeş 3 sene geçti sen nerelerdeydin
MK Okuru
MK Okuru 1.08.2022 13:37
Bilmiyorsan artık
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2022 17:42
Oyuzdenmi hala tony starkın yalan veya sahte seneryo kağıtlarını paylaşıp prim kasiyolar Tony stark üzerinden
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2022 10:46
Bence o taşları tor yok etmeliydi iron men filmin yildiziydi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.08.2022 13:32
Şu russo kardeşleri ne demeye koydular bu işin başına anlamadım filmi rezil ettiler saten baştan aşağı saçma bir yapı olmuştu bu işe hiç el atmamaları lazımdı adamlar öyle yara verdiki şimdi toparlamak imkansız gibi birşey oldu
Kalan Karakter : 300 Gönder
Tony Stark'ın ölümü ilk Iron Man yönetmeni tarafından engellenmeye çalışılmış

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×