Ücretsiz olacağı açıklanan yeni PES'in ismi eFootball oldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 21.07.2021 - 13:14
Konami yaptığı açıklama ile bu sene çıkacak yeni futbol oyununun isminin sadece eFootball olacağını ve tamamen ücretsiz oynanabileceğini duyurdu.

Konami her sene görmeye alıştığımız Pro Evolution Soccer (PES) ismini geride bırakmaya hazırlanıyor çünkü firma yeni PES oyununun sadece eFootball ismi ile çıkacağını duyurdu. Yani yeni oyunun adı PES 2022 değil, sadece eFootball olacak. Üstelik yeni nesil futbol simülasyon deneyimi olarak tabir ettiği eFootball oyununun, oynaması tamamen ücretsiz olacağı da açıklandı. henüz kesin çıkış tarihi verilmese de sonbahar aylarında piyasaya çıkacak olan eFootball daha önce açıklandığı gibi Unreal Engine grafik motoru ile geliştiriliyor. Konami oyunun bu yeni versiyonunun online altyapısını test etmek için farklı bir sürüm de yayınlamıştı. Bu videoya ve oyunun duyurusu ile ilgili yapılan resmi açıklamaya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yeni PES'in ismi değişti, sadece eFootball olacak

Konami bugün itibarıyla PES ve Winning Eleven'ın yapımcılarının geliştirdiği yepyeni futbol simülasyonu eFootball'u duyurdu. Oynaması ücretsiz ve Unreal Engine'de tamamen yeniden inşa edilen eFootball™, önümüzdeki sonbahar tüm dünyada aynı anda yayınlanacak ve PlayStation®5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Windows 10 ve PC Steam üzerinden oynanabilecek. Android ve iOS sürümleri de masaüstü ve konsol sürümlerinin hemen ardından gelecek.

Yeni nesil konsollar ve oyuncular için yeni bir marka kimliği olan eFootball, daha önce Pro Evolution Soccer ve Winning Eleven olarak bilinen oyuna yepyeni bir soluk getiriyor.

“Oyuncu tepkilerini büyük ölçüde elden geçirmemize izin veren Unreal Engine'in gücünden yararlanarak, eFootball™'ı uzun yıllar destekleyecek yepyeni bir futbol oyun motoru oluşturduk," diyen eFootball™ serisinin yapımcısı Seitaro Kimura, sözlerine, “eFootball™, yeni nesil konsolların gücü ve dünyaca ünlü futbolcularla iş birliklerini arkasına alan, bugüne kadarki en heyecanlı ve gerçekçi oyunumuz. Gelecek ay oynanışla ilgili bazı ayrıntıları sizlerle paylaşacağız, bu nedenle bizi izlemeye devam edin," şeklinde devam etti.

Ücretsiz olacağı açıklanan yeni PES'in ismi eFootball oldu

Neredeyse evrim geçiren oyun motoru sayesinde animasyon sistemi tamamen yenilendi. "Hareket Eşleştirme" (Motion Matching) adı verilen yeni teknoloji, oyuncuların sahada yaptığı çeşitli hareketler arasından en isabetli olanları seçerek gerçek zamanlı bir dizi animasyona dönüştürebiliyor. Sistemin öncekinden dört kat daha fazla animasyon sağlayabilmesi ortaya son derece gerçekçi hareketlerin çıkmasına yol açıyor. Hareket Eşleştirme teknolojisi son nesil konsollar, bilgisayarlar ve mobil cihazlar da dahil tüm eFootball™ platformlarında kullanılacak.

eFootball keyfini herkesle paylaşmayı hedefleyen KONAMI, bu yeni futbol oyununun konsol, PC ve mobil cihazlarda ücretsiz olacağının altını çizdi. Daha da önemlisi, eFootball™ tüm oyuncular için adil ve dengeli bir deneyim vadediyor. Oyun mekanikleri ve çevrimiçi modlar hakkında daha fazla ayrıntı ağustos ayının sonlarında açıklanacak.

KONAMI oyunun yalnızca dijitalde yayınlanacağını ve sonbaharda resmi olarak piyasaya sürüldükten sonra düzenli olarak yeni içerik ve oyun modlarıyla güncelleneceğini belirtti. FC Barcelona, Juventus, FC Bayern, Manchester United ve diğerlerinin yer aldığı yerel maçlar, oyunun çıkışında ücretsiz olarak sunulacak. Gelecekte belirli oyun modlarının isteğe bağlı DLC olarak satılacağı ve oyunculara kendi ilgi alanlarını takip eden bir deneyim oluşturma özgürlüğü vereceği belirtiliyor.

Futbolun küresel oyun topluluğunu ilk kez bir araya getiren eFootball™, gerçekçi e-spor deneyimini konsol, PC ve mobil cihazlarda sunmanın yanı sıra lansman sonrasında gelecek çapraz oynanış desteğiyle de oyuncuların platform gözetmeksizin birbirleriyle oynayabilmelerine izin veriyor. eFootball™ mobil sürümüyle ilgili detaylar da ileri bir tarihte paylaşılacak.

Ücretsiz olacağı açıklanan yeni PES'in ismi eFootball oldu

KONAMI açık ve şeffaf bir iletişim sağlamak adına, eFootball için ilk yol haritasını yayınladı ve hem lansman içerikleri hem de takip eden aylarda oyuna nelerin ekleneceği hakkında ilk ayrıntıları sundu.

eFootball için yol haritası

Sonbahar Başı:

  • Unreal® Engine destekli yepyeni oynanış deneyimi
  • Farklı jenerasyon oyun konsolları arasında oynanış desteği (örn. PlayStation®5 vs. PlayStation®4, Xbox Series X|S vs. Xbox One)
  • FC Barcelona, Juventus, FC Bayern, Manchester United ve çok daha fazlasını içeren Yerel Maçlar

Sonbahar:

  • Oyun konsolları ve masaüstü bilgisayarlar arası çapraz platform desteği (örn. PlayStation®5 vs. Xbox Series X|S, PlayStation®5 vs. PC Steam®, vb.)
  • Takım Kurma Modu (resmi ismi henüz belli değil) – oyuncular alarak kendi takımını kurmaya dayalı bir mod
  • Çevrimiçi Ligler (resmi ismi henüz belli değil) – takımını alıp global, rekabetçi bir ligde top koşturma fırsatı
  • Match Pass sistemi – eFootball™ oynayarak çeşitli eşyalar ve oyuncular kazanabilme 

Kış:

  • Mobil cihazlar için kontrol aparatı desteği
  • Uyumlu kontrol aparatı kullanılan mobil cihazlar dahil mevcut tüm platformlar arası çapraz platform eşleştirme desteği
  • Profesyonel ve amatör espor turnuvalarının başlaması

KONAMI aynı zamanda tüm zamanların en iyi iki futbolcusu olan Lionel Messi ve Neymar Jr.'ın eFootball™'un küresel marka yüzleri olacağını duyurdu. Buna ek olarak, Andrés Iniesta ve Gerard Piqué, sırasıyla oyundaki hücum ve savunma mekaniklerinin resmi danışmanları olarak geliştirme sürecine yakından dahil oldular.Yeni eFootball™ elçileri, Partner Kulüpler, lisanslama ve çok daha fazlası hakkında ayrıntılar önümüzdeki haftalarda paylaşılacak.

Yorumlar 46
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 14:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 23:31
Pes serisi muhteşem efootball ı bekliyoruz bakalım nasıl
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2021 20:03
iyipir. Oyunu. KOMANI. mopile
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2021 13:23
Trailerden bile belli oluyor grafiklerin vasatlığı. Bedava yapmalarının sebebi fifa ile artık rekabet edememeleri. İlk üç nesil Pes efsaneydi. Sonra yazık ettiler. Çok üzgünüm çok.
Kalan Karakter : 300 Gönder
System32
System32 26.07.2021 11:25
pes artık pes ettiğine göre ve ortada fifa için rekabet kalmadığına göre artık her yıl sürekli aynı sadece renk teması değişen fifa oynarız...
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ücretsiz olacağı açıklanan yeni PES'in ismi eFootball oldu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×