World Of Warcraft oyuncularından oturma eylemi

Murathan Özlü
Murathan Özlü 24.07.2021 - 20:42
Activision-Blizzard'a yönelik suçlamaların ardından World Of Warcraft oyuncuları, Kaliforniya da değil ama Oribos'da iddialara yönelik eylem yaptılar.

Activision-Blizzard'a yönelik taciz suçlamalarının ardından World Of Warcraft oyuncuları tepkilerini, oyun içinde oturma eylemi yaparak gösterdiler.  22 Temmuz'da -Türkiye'ye göre- sabahın erken saatlerinde Bloomberg'in duyurduğu cinsel ayrımcılık ve taciz suçlamalarının ardından Blizzard topluluğu oldukça hareketli. Eski Blizzard çalışanı olduklarını iddia eden çalışanların itiraflarından, şirket yöneticilerinin konu ile ilgili şirket içi yazışmalarının "sızdırılmasına" kadar pek çok olay, oyun dünyasının yakın takibinde.

 

"Cinsel taciz, ırkçılık ve hor kullanılmaya maruz kalan kişilerin yanındayım ve Activision-Blizzard'ı protesto etmek  için Oribos eylemine katıldım."

World Of Warcraft Oyuncuları Oribos'da Eylem Yaptılar

World Of Warcraft oyuncularından oturma eylemi

Fence Macabre olarak bütün sub-locked (oyun süresini X ay/yıl için zaten ödemiş olan oyuncular) oyuncuları 22 Temmuz Perşembe sabahı Oribos'da gerçekleştireceğimiz eyleme bekliyoruz. "

Ortaya atılan iddiaların ardından Fence Macabre adında bir roleplay guildi, - 2 farklı serverda hem Alliance hem de Horde tarafında oynayan bir guild- oyuncuları, Shadowlands'in başkenti Oribos'da bir oturma eylemine çağırdı. Ayrıca eylemin, Black Girls Code adında bir kampanyaya destek verilmesi için de yapılacağını belirttiler. Black Girls Code,  7-17 yaş arası kız çocuklarına dijital teknoloji ve programlama hakkında karşılıksız eğitim vermeyi amaçlayan bir destek programı.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 26.09.2021 03:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2021 11:19
" Fence Macabre olarak bütün sub-locked (oyun süresini X ay/yıl için zaten ödemiş olan oyuncular) oyuncuları 22 Temmuz Perşembe sabahı Oribos'da gerçekleştireceğimiz eyleme bekliyoruz. "

Yazısını okumadan saydırmayın. Adamlar zaten ödemişler. Yada oyun içi GOLD ile abonelik alıyorlar..
okthai
okthai 26.07.2021 17:47
Bilmediğim için soruyorum. Yıllarca WOW oynadım. Şu an oyundaki herkes parasını ödemiş oyuncular. Sonradan ödeme diye bir şey yok zaten. Sub-locked olunca ne fark oluyor. Bizleri aydınlatırsan müteşekkir oluruz.
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2021 13:24
İyide adamları savunmak sana mı düştü
Kalan Karakter : 300 Gönder
okthai
okthai 25.07.2021 08:18
Ve bu eylemi ayda 13 Euro ödediğiniz platformda yapıyorsunuz. Bravo.
Subscription iptal etme eylemi yapsaydınız ya. Adamların ekmeğine yağ sürüyorsunuz hala.
okthai
okthai 25.07.2021 18:17
1 , 3, veya 6 aylık fark etmez. Bütün bedeller önceden ödeniyor zaten. Sonradan ödeme diye bir şey yok. Subscription iptal ettiğinde süren dolana kadar oynamaya devam edersin. Sonra para da yok, oyun da. :)
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 17:40
parasını ödedikten sonra abonelik iptali olmuyor. zaten sub-locked yazmışlar yani parasını önceden ödemiş insanlar gelsin.
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 08:24
Bu aynı bizim miletin sözde israii e tepki göstermek için para verip coca cola alıp dökmesine benziyor :))
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 15:19
Gerçekten akıldışı bir durum,bu daha fazla destek olmak,adamların hem oyununun reklamı olur,girmeyen de girip şöyle edeyim der hem de para veriyorlar aylık,ekmeklerine bal, yağ ne varsa sürüyorlar, en azından bu olaylar bitene kadar iptal et üyeliğini de o zaman destek olursun olaya, şirkete de
Kalan Karakter : 300 Gönder
World Of Warcraft oyuncularından oturma eylemi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×