Yeni Windows güncellemesi Windows 11 uyumluluk cihazı ile geliyor

Murathan Özlü
Murathan Özlü 27.10.2021 - 17:26
Microsoft, yayınlayacağı yeni Windows güncellemesi ile Windows 11 uyumluluk cihazını tüm Windows 10 kullanıcılarının cihazlarına yükleyecek.

Microsoft, yeni Windows güncellemesi ile, Windows 11 uyumluluk cihazını siz isteseniz de istemeseniz de sisteminize yükleyecek. Microsoft'un, bütün kullanıcılarını olabildiğince çabuk bir şekilde Wİndows 11'e geçirmeye çalıştığı söylenebilir ancak firma aynı zamanda, Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılamayan kullanıcıların işletim sistemlerini güncellememelerini de öneriyor.

Yeni Windows güncellemesi Windows 11 denetleyicisi ile geliyor

Bu karardan önce, Microsoft'un Bilgisayar Sistem Durumu Denetimi (PC Health Check) programını indirme kararı kullanıcıya bağlıydı. Program sizi Windows 11 yüklemeye zorlamıyor ancak sisteminizin uygun olup olmadığını denetliyor. Fakat bahsi geçen PC Health Check programı, yakın zamanda aldığı güncellemeden önce neden Windows 11'i yükleyemeyeceğinizi düzgün bir şekilde belirtmiyordu. Programın tartışma yaratmasının en büyük sebebi, çoğu Windows 10 kullanıcısının BİOS ayarlarında kendiliğinden kapalı olan TPM 2.0 gerekliliğini, Windows 11 için zorunlu tutması.

Yeni Windows güncellemesi

Yani sisteminiz Windows 11 için yeterli olsa bile, TPM 2.0 eğer BİOS ayarlarınızda kapalıysa, onu aktif hale getirmediğiniz sürece Windows 11 yükleme şansınız yok. Gerçi TPM'iniz açıksa ama mesela işlemciniz iyi bir işlemci olmasına rağmen Microsoft'un, Windows 11 için desteklenen işlemciler listesinde yer almıyorsa (ne sebeple olursa olsun) Microsoft'a göre Windows 11 yüklememeniz gerekiyor. 

Microsoft, sistemi "yeterli olmayanlar"ın Windows 11 yüklemelerine karşıysa neden zorla herkese Sistem Durumu Denetimi programını yüklüyor merak konusu.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2022 07:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.10.2021 14:42
Windows 10'un kendine ait bir stili, tasarımı vardı, benzersizdi, zamanla da baya kendini sevdirdi. Windows 11'de bu benzersiz tasarımdan biraz çıkılıp Mac Os'e kayılmış biraz. Yuvarlak köşeler, kayan pencereler, görev çubuğu simgelerinin ortaya alınması gibi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.10.2021 10:40
tablet kafası sarmadı beni cins bir tasarım win 8 de tutmadı yine aynı şey
Kalan Karakter : 300 Gönder
levis
levis 27.10.2021 20:33
En az 1 yıl daha yüklemem. Düzgün çalışan bir win 10 kullanıyorum. Durduk yere daha yeni çıkmış ne sorunlar çıkaracağı belli olmayan bir işletim sistemine geçmem. Henüz erken.
MK Okuru
MK Okuru 28.10.2021 06:51
Ne sorunu çıkaracak kardeşim.Winfows 10 daki deneyim 11 de aynen devam ediyor bi problem yaşanacak sürümde değil.Beta yada insider sürümü değilki bu sorun çıkartacağı belli olmasın.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Yeni Windows güncellemesi Windows 11 uyumluluk cihazı ile geliyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×