A Farewell to Dragons

A Farewell to Dragons

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Ruslardan yeni bir fantastik macera
Senelerdir büyük veya küçük çaplı Rus kökenli firmalar, farklı projeleri ile sürekli olarak piyasa içinde bulunuyor. Ne yazık ki, genelde kullanıcılara sunulan oyunlar vasatı aşamıyor. Tabii ki arada sağlam isimler de olmuyor değil, ancak hep bir eksiklik söz konusu. Her ne kadar durumlar böyle olsa da, Rusya’da gerçekleştirilen yerel oyun fuarları, sadece ülkelerinde kendi dillerinde yayınladıkları projeleri var. Her daim oyun sektöründe birbirlerine destek veriyorlar. Rusya’dan çıkan oyunların da aslında temelinde sağlam cevherler var. Ünlü Rus yazarların kitaplarını ele alan bazı yapımlarla karşılaştık, şimdi de bu zincire yeni bir halka daha ekleniyor.

İlginç konsept

A Farewell to Dragons, ünlü Rus yazarlar Sergey Lukyanenko ve Nikolay Perumov’un romanından uyarlanıyor. Aslında her iki isimde bize yabancı değil. Sergey Lukyanenko, World of Watches roman serisinin yaratıcısı. Seri, beyaz perdeye aktarılan ve ülkemizde de vizyona giren Night Watch ile başlıyor, daha sonra ise Day Watch, Twilight Watch ve Last Watch kitaplarıyla dörtleme (Tetralogy) olarak devam ediyor. Nikolay Perumov ise Orta Dünya’da geçen ve Yüzük Savaşı’nın 300 yıl sonrasını ele alan Ring of Darkness serisi ile tanınıyor. Oyunumuza bu bağlamda dönersek, Orta Dünya’da felaket dolu zamanlar başlamıştır ve kader yapımın başkarakteri olan Victor’un üstündedir. Victor dört elementi öğrenmeli, gücün efendisi olmalı ve gereğini yerine getirmelidir.

A Farewell to Dragons
"Victor'un macerasında yer alacak bu güzellik yapımda bulunan karakterlerden biri."

Senaryo açıkçası Orta Dünya’da geçen ünlü çizgi film Avatar: The Last Airbender’ı yansıtıyor dersem pek yanılmış olmam. Avatar’da da dört elemente hükmeden Aang’ın hikayesi işleniyordu. Yapımda klasik parti tabanlı bir sistem yer alacak, yani sadece Victor ile tek başımıza dolanmayacağız. Oyunda mistik büyücü Telle, Loy Iver gibi farklı kahramanlar da olacak. Diğer noktalardan bahsedecek olursak; konu gereği de bahsettiğim hükmedeceğimiz dört element var. Bunlar haricinde Totem büyüleri, kılıcımız ve ateşli silahlar emrimizde olacak. Element büyüleri gündüz daha etkili olacak. Savaş zamanları dikkatli olmamız gerekecek, gerek uyguladığımız taktik, gerek yapacağımız ataklar savaşların gidişatını değiştirecek.

Şimdilik buraya kadar

Oyun boyunca çeşitli yerlerde bulunacağız, farklı karakterlerle etkileşime gireceğiz. Yapacağımız görevlerin tek düze olmayacağı ve çeşitli çözüm yollarına sahip olacakları söyleniyor. Grafiksel anlamda yapım çok fazla şey vaat etmese de, içerik olarak çeşitli ve ilginç olacağına benziyor. 2009’un üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen A Farewell to Dragons, PC platformu için raflardaki yerini alacak.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2020 19:57
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×