Açık Radyo 94.9'da bilgisayar oyunları ve müzikleri

Açık Radyo 94.9'da bilgisayar oyunları ve müzikleri

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Açık Radyo 94.9'da bilgisayar oyunları ve müzikleri
Bilenlere bilmeyenlere; kült haline gelmiş, vakit çalan, saç baş yolduran, unutul(a)mayan video oyunları ve oyun müzikleri. 20. yüzyılın son yarısında keşfedilmiş tarihin en sürükleyici icadının yaşam öyküsü: Doğumu, gelişimi ve ölmeyişi... Bilimsel bir deneyin çığırından çıkıp, insanların hayatını ele geçirmesi üzerine muhabbetler... 8 bitlik konçertolardan, dünyaca ünlü parçaların yeniden yorumlanmasına; basit titreşimlerden büyük orkestralara oyun müziklerinin kronolojisi.

Bitlerden byte'lere; byte'lerden megabyte'lere bilgisayar oyunlarının yolculuğu...

Çağrı AKYURT, Anıl ÇELİK ve Güneş SEYMEN'in hazırlayıp sunduğu programda, Commodore'den Amiga'ya; televizyona bağlanan "8-Bit"lik oyun konsollarından günümüz bilgisayar oyunlarına, el konsollarından son model oyun konsollarına, "kült" kabul edilen oyunlardan başarısız yeniden yapımlara kadar bir çok konu tartışılıyor, eski oyunlar yad ediliyor, karşılaştırmalar yapılıyor, konuklarla Türkiye'de oyun sektörü tartışılıyor, bunların yanı sıra bu oyunlara ait müzikler de çalınıyor..

8-Bit, cuma günleri 13.30 ile 14.00 arasında 5 Mayıs 2006'dan itibaren 23. yayın dönemi boyunca (01.05.2006 - 31.10.2006) 94.9 FM'den, Açık Radyo web sitesinden ve Digitürk 406. kanaldan yayınlanacaktır.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 8.03.2021 08:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×