Activision-Blizzard taciz davasında kilit rol oynayan yönetici görevden ayrıldı

Murathan Özlü
Murathan Özlü 3.10.2022 - 19:17
Activision-Blizzard taciz davasında oynadığı rol yüzünden büyük tepki çeken, George Bush'un eski danışmanı Frances Townsend görevinden ayrıldı.

Activision-Blizzard taciz davasında sular durulmuşken, dava sürecinde büyük tepki çeken Frances Townsend, firmadaki pozisyonundan ayrıldı. Townsend, yönetim kurulunda "danışman" olarak görev almaya devam edecek. Microsoft'un Acitivision-Blizzard'ı satın almasının ardından davada flaş gelişmeler yaşanmış ve firma, iddiaların kanıtlanamadığını iddia etmişti.

Activision-Blizzard taciz davasında büyük tepki çeken Townsend firma içinde yeni bir pozisyona getirildi

Townsend, davanın gündeme oturduğu ilk günlerde, Activision-Blizzard King Çalışanı Kadınlar Ağı'nın başkanlığını yapan Townsend, firma çalışanlarına yolladığı e-posta'da iddialarının tamamen asılsız olduğunu, eskide kalmış olayların tekrar gün yüzüne çıkarılmaya çalışıldığını ifade etmişti. Townsend, bu tavrı yüzünden büyük tepki çekmiş, firma CEO'su Bobby Kotick'ten ise destek görmüştü.

Activision-Blizzard taciz davasında
Microsoft'un Activision-Blizzard'ı satın alma sürecini başlatmasının ardından, güncel yönetim kurulunun değiştirileceği iddia edilmişti.Townsend, yeri değiştirilen ilk isimlerden olabilir. Frances Townsend, Activision-Blizzard'a  katılmadan önce de hep gündemin odağında bir isim olmuştu. Çünkü kendisi, 2000'li yılların başında Irak'ın işgali sırasında, George Bush'un başdanışmanlarından biriydi. 
Frances Townsend, Blizzard çalışanlarına yolladığı e-postanın tepki görmesinin ardından Twitter hesabını silmiş ve sessizliğe gömülmüştü.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2022 06:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.10.2022 12:46
Para var boş vakit var şeytan dürtüyor işte, böylelerini asgari ücrete aile geçindirtecen bizim ülkede bak bakalım ...ki kalkıyormu, tersine dünya işte haketmeyenler haketmedikleri yerlerde
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2022 16:51
Göreve göstermelik getirdikleri belli oldu. 2 Bayan yönetici yaptılar ikisini de bir kaç ay içinde istifa ettirdiler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2022 16:15
bobykotick umarım rüyanı eşşekler basar blizzardı ne hale getirdin honorsuz
Kalan Karakter : 300 Gönder
Activision-Blizzard taciz davasında kilit rol oynayan yönetici görevden ayrıldı

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×