Activision-Blizzard yetkilileri taciz iddialarını ele aldılar

Murathan Özlü
Murathan Özlü 24.07.2021 - 20:08
Cinsel taciz iddialarının odağındaki Activision-Blizzard'ın, konuya dair şirket içi e-maillerinin bir kısmının basına sızdığı ifade ediliyor.

yun devi Activision-Blizzard hakkında çıkan ağır cinsel taciz iddialarının ardından firma bir süredir sessiz. Ancak Bloomberg muhabiri Jason Schreier, şirket içi mesajlaşmalar olduğunu iddia ettiği bazı görselleri Twitterda paylaştı. Tweet dizisinin ilkinde Blizzard CEO'su J. Allen Brack'in firma çalışanlarına gönderdiği mesajın yer aldığı iddia edilirken,  ikincisinde Activision-Blizzard yöneticilerinden Frances Townsend'in, Allan Brack'in uslübundan daha farklı bir yaklaşımla gönderdiği e-posta yer alıyor.

Activision-Blizzard CEO'su J. Allen Brack

Activision-Blizzard yetkilileri olayı nasıl ele aldılar?


Activision-Blizzard yetkilileri taciz iddialarını ele aldılar

Schreier'ın ilk tweetinde yer alan, J. Allen Brack'e ait olduğu iddia edilen mesajda, Brack'in, gündeme düşen iddiaların ciddiyetle takip edildiğini belirttiği ve çok geçmeden şirketin büyük çoğunluğuyla birebir görüşmeler yaparak akıllarındaki soruları cevaplayıp bundan sonra ne yapacakları hakkında fikir alışverişi yapılacağını ifade ediyor. Ortaya atılan iddiaların Blizzard için kabul edilemez olduğunu ve titizlikle takip edildiğini söylüyor.

Activision-Blizzard yetkilileri taciz iddialarını ele aldılar

Ancak Activison-Blizzard-King (ABK) Employee Women's Network başkanı Fran Towsend'in çalışanlara gönderdiği iddia edilen mesajın üslubu oldukça farklı. Towsend, gündemdeki davanın, firma için çarpık, gerçek dışı bir imaj yaratma amacıyla oluşturulduğunu, iddia edilen olayların sahte ve konu dışı hikayeler olduğunu iddia ediyor.

Activision-Blizzard yetkilileri taciz iddialarını ele aldılar

Activision'a katıldığından beri  -bir kadın olarak-  değer gördüğünü, kendisine saygıyla yaklaşıldığını ve herhangi bir fırsat eşitsizliğine maruz kalmadığını iddia eden Towsend, firma yönetiminin huzura ve eşitliğe dayalı bir ortamı korumaya devam edeceğini ifade ediyor.

World of Warcraft geliştiricilerinden Jeremy "Muffvanas" Fesel,  Towsend'e ait olduğu iddia edilen mesaj ile ilgili Twitterda paylaşımda bulundu.

Activision-Blizzard yetkilileri taciz iddialarını ele aldılarYorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 26.09.2021 03:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2021 11:02
Blizzardhub olmuş şu rezilliğe bak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 09:11
Firma-şirket hemen acil olarak tarikat-cemaat-vakif- kurs vd. evrilmeli o zaman başlarına -en azından bildiğim bir kaç ülke de- bir şey gelmez ilk elin günahı olmaz..
Kalan Karakter : 300 Gönder
Activision-Blizzard yetkilileri taciz iddialarını ele aldılar

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×