1/2

Alsan Interactive

Can Gülay
Can Gülay 3.06.2010 - 12:31
Alsan Interactive ile Türkiye'deki oyun pazarı üzerine kısa bir söyleşi...

Türkiye’de oyun ithalatı yapan birkaç isimden biri olan Alsan Interactive adına Ömer Halfeoğulları ile Türkiye’deki oyun pazarına yönelik kısa bir söyleşi yaptık. Bu söyleşide de kopya/orijinal yazılım konusunda bazı noktalara, özellikle de gerek net-haber gruplarında, gerekse çeşitli web sitelerinin forumlarında sıkça tartışılan bir konu olan; ‘’Orijinal oyunların fiyatlarının yüksek olması’’ gibi konulara açıklık getirmeye çalıştık...

Öncelikle bize Alsan Interactive’in bu sektöre nasıl girdiği hakkında bilgi verebilir misiniz, yani Alsan doğrudan oyun ithalatı ile mi bu sektöre adım attı? Bunun dışında şu an Türkiye distribütörü olduğunuz oyun firmaları hangileri ve yeni isimlerle anlaşmayı düşünüyor musunuz?

Alsan Interactive, 1990 yılında oyun aksesuarlarının ithalatı ile bu sektöre adım atmış ve 1996 yılında Ubi-Soft firmasının Türkiye Distribütörlüğünü alarak, oyun sektörüne hızlı bir giriş yapmıştır. Daha sonra Activision, Midway, Acclaim, THQ, Jowood gibi firmaların da Türkiye distribütörlüğünü alarak sektördeki büyüme hızını devam ettirmiştir.

Belli proje ve hedefleriniz varsa bunları bizimle paylaşabilir misiniz?

Alsan Interactive 2004 yılı için çok ciddi projeler geliştirmektedir ve bunların başında bir on-line oyun sitesi gelmektedir. Dünyada hızla gelişmekte olan on-line oyun siteleri, milyonlarca oyun kullanıcısına ulaşmaya devam ederken, bu oluşum Türkiye'de aynı hızla büyümeyi göstermemektedir. Alsan Türkiye'de bu açığı kapatmak için, 2004 projelerine bu oluşumu da almıştır.

2004 yılı içinde, şu an incelemede olduğumuz ve büyük aşamalar ile kaydettiğimiz yeni oyun firmalarının Türkiye distribütörlüğünü de alarak, Türkiye'deki oyun kullanıcılarına yeni oyunlar ve yeni tatlar sunabilmek de planlarımız arasındadır.

Türkiye'de orijinal oyun pazarının gelişmesi için çok yakında oyunculara büyük sürprizler sunmak istiyoruz. Örn; çok ucuz fiyata orijinal PC oyunlarını oyun severlere ulaştırmayı amaçlıyoruz. Oyun severler, bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi oyun www.alsaninteractive.com adresinden öğrenebilirler.

2004'deki en büyük sürprizimizi ise, Aralık ayında www.alsaninteractive.com'dan ve www.merlininkazani.com'dan öğrenebilirsiniz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×