Amazon bulut oyun hizmeti Luna'yı duyurdu

Özgür Deveci
Özgür Deveci 25.09.2020 - 13:02
Amazon Web Services tabanlı bulut oyun hizmeti Luna resmi olarak duyuruldu. Detaylar haberimizde!

Amazon bulut oyun hizmeti Luna'yı duyurdu ve Amerika Birleşik Devletleri'nde davet ile erken erişime açtı. İlk olarak Fire TV, PC, Mac ve iOS cihazlar üzerinden kullanıma açılan platform yakında Android desteğine de kavuşacak.

Luna+ aboneliğinin erken erişim ücreti 5,99$ fiyat etiketine sahip ve sisteme dahil olan kullanıcılar kütüphanede bulunan tüm oyunlara erişim sağlayabiliyor. Resident Evil 7: biohazard, Control, Panzer Dragoon: Remake, A Plague Tale: Innocence, The Surge 2, Yooka-Laylee and the Impossible Lair, Iconoclasts, GRID, ABZU ve Brothers: A Tale of Two Sons bunlardan sadece birkaçı. Kütüphanede toplamda 100'den fazla oyun yer alacak ve oyunlar 4K çözünürlükte 60 FPS kare hızında çalışacak.

Amazon bulut oyun hizmeti Luna'yı duyurdu

Amazon bulut oyun hizmeti Luna'yı duyurdu

Amazon Web Services tabanlı bulut oyun hizmeti Luna resmi olarak duyuruldu. Buna ek olarak Amazon, Ubisoft ile ortak olarak doğrudan Luna aracılığıyla kullanılabilen yeni bir oyun kanalını da duyurdu. Bu kanala abone olan kullanıcılar (Luna+ aboneliğinden ayrı olarak) 4K çözünürlüğe kadar mobil oyunların yanı sıra Assassin's Creed Valhalla, Far Cry 6 ve Immortals: Fenyx Rising gibi Ubisoft'un yeni oyunlarını da çıkışıyla birlikte oynayabilecek. Ayrıca zamanla daha fazla oyun kanalının da platforma ekleneceği belirtildi. Şu an için Amerika Birleşik Devletleri'nde erken erişime açılan platformun global çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı.

Amazon Entertainment Devices and Services bölümünden sorumlu Başkan Yardımcısı Marc Whitten, bulut oyun servisiyle ilgili "Luna'yı, müşterilerin zaten sahip olduğu ve sevdiği cihazlarda harika oyunlar oynamayı kolaylaştırmak için oluşturduk. Harika bir oyun deneyimi oluşturmak için oyuncular, yayıncılar, Ubisoft ve Remedy Entertainment ile çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz." ifadelerinde bulundu.

Son olarak Amazon Luna+ için yayınlanan tanıtım videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2021 12:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.09.2020 15:55
Fiber internet ve iyi bir upload hızı olmadan çok tat vermez sanırım.
darkrockv7
darkrockv7 27.09.2020 16:50
Bu dediklerin olsa bile sunucuya olan uzaklık nedeniyle işlevsiz kalıyor bu tarz servisler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.09.2020 02:31
Amazon yerel fiyat uygular. Cebimizi yakmaz ama bunu stabil çalıştıracak internet bu ülkede çoğu kesimde yok malesef. TR ye geleceğini sanmıyorum. Stadia bile gelmedi bu ülkeye.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.09.2020 00:45
Gençler bu 4k oyun oynatıyorsa konsol kadar ps5 kadar verimli oluyormu yoksa yetersizmi kalır? Evde 100 mb internet ile mesela
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.09.2020 00:42
İpad ile nasıl 0ynanacak ekrandanmı yoksa bir konsol kolu şartmı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2020 16:35
Cihazı kaç dolar olacak???
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2020 21:38
Bulut oyun sistemi diyo cihaz değil
Kalan Karakter : 300 Gönder
Amazon bulut oyun hizmeti Luna'yı duyurdu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×