Amerikan hükümet sorunları Pokémona yansıdı!

Amerikan hükümet sorunları Pokémona yansıdı!

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 13.10.2013 - 20:14
Pokelerin ne suçu vardı?!
Bildiğiniz gibi şu an dünya gündemini meşgul eden en önemli mesele Amerikan hükümetinin yaklaşık iki haftadır kepenkleri kapatmış olması. Kısaca bir özet geçmek gerekirse Senato ve Meclis'in federal kurumların bütçeleri üzerinde anlaşamaları yüzünden 12 gündür bu kurumlar minimum seviyede hizmet veriyor. NASA çoğu çalışanını eve gönderdi, federal parklar kapandı, on binlerce devlet çalışanı eve gönderildi. Bir de; Pokémon serisinin yeni oyunu X & Y askeri üslerdeki oyun dükkanlarına ulaşmadı.

Amerikan hükümet sorunları Pokémona yansıdı!
Üstteki resmin nerede çekildiği bilinmiyor, fakat Amerika'nın yurt dışındaki askeri üslerinden birinde olduğu kesin. Bildiğiniz gibi bu askeri üslerde ordu mensupları ve aileleri için mağazalar, restoranlar ve benzeri mekânlar bulunuyor. Tabii bazen oyun mağazaları da. Federal devlet iş görmediği için, askeri üslerdeki askerler ve aileleri yeni oyunlardan mahrum kalıyorlar. Bu şimdiye kadar Amerika'da nispeten ciddi bir tepki toplamış gözüküyor. Tabii öyle ülkesel bir kriz hâline gelmiş değil, zannediyoruz şu an zaten yeteri kadar ülkesel krize sahiplerdir!
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.11.2020 20:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×