Animal Crossing New Horizons, Çin'de yasaklanıyor

Animal Crossing New Horizons, Çin'de yasaklanıyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 13.04.2020 - 12:35
Oyun içinde Hong Kong protestolarının yapılması ve bunun internette yayılması Çin hükümetini harekete geçirmişe benziyor.

Şirin dünyası ve oyuncuya sunduğu özgürlük ile dikkat çeken Animal Crossing: New Horizons'ın Çin'de yasaklanacağı belirtildi. Çin'de bulunan oyuncular için bir protesto merkezi haline geldiği belirtilen Animal Crossing: New Horizons, son günlerde yapılan protestolar ve içeriklerin de dağılmasına sebep oluyormuş.

Animal Crossing New Horizons, Çin'de yasaklanıyor

Bildiğiniz gibi Koronavirüs sebebiyle biraz geri planda kalmış olsa da Hong Kong protestoları bölgenin en önemli olayları arasında yer alıyor. Milyonlarca Hong Kong'lunun sokaklara dökülmesine neden olan protestolar, salgın nedeniyle uzun bir süredir dijital ortamlara taşınmış durumda. Daha öncesinde de World of Warcraft gibi oyunlarda yapılan protestoları görmüş ve Blizzard'ın aldığı kararlar sonrası oyuncular bu sefer de Blizzard'ı eleştirmeye başlamıştı.

Olayın Animal Crossing ayağı da benzer sonuçlar doğurabilir. Nitekim oyunun şimdiden Çin'de yasaklandığı belirtiliyor. Bunun en büyük sebebi ise Animal Crossing: New Horizons oyuncularının protestolarına oyun içerisinde devam ediyor oluşu. Custom Design özelliği sayesinde Hong Kong protestoları için farklı tasarımlara imza atan oyuncular, bir araya gelerek oyun içerisinde protestolarına devam ediyorlar. Oyunun çok popüler olması, sunduğu özgürlük göz önüne alınınca protesto görüntüleri de diğer oyunlara göre çok daha hızlı bir şekilde yayılıyor. Hatta Hong Kong'un demokrat partilerinden biri olan Demosisto'nun genel sekreteri Joshua Wong'da bu protestoya katılmıştı. Muhtemelen bu hareket oyunun yasaklanması için son damla oldu da diyebiliriz.

Animal Crossing New Horizons, Çin'de yasaklanıyor

"Oyuncuların kendi ideallerini adalarına yansıttığını söyleyen Wong, Hong Kong protestocuları için de aynı durumun söz konusu olduğunu ve bu protestolarını oyun içerisinden yansıtmalarının normal olduğunu dile getirmiş. Diğer taraftan bölgenin en önemli oluşumlarından biri olan Alibaba'nın sahip olduğu Pinduoduo ve Taobao gibi parakende satış noktalarından Animal Crossing: New Horizons'ın kaldırıldığı da gelen haberler arasında.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.02.2021 20:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×